| YellowAngel a întrebat:

Intrebare pentru fete.
Cum vi se pare ideea de agatat?
Adica sa vina la voi un baiat necunoscut sa vorbiti si sa va ceara nr de telefon.
Cum ati reactiona?

14 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Acuma depinde si de varsta.
La mine nu mai merge cu agatat.Eu daca plac un om care se baga cu mine in seama discut cu el incerc sa il cunosc si cel mult sa fim prieteni pana sa ii dau ocazia sa ma caute la telefon sau sa vine pe la mine pe la bloc

| OldSoul a răspuns:

Faza e tare laughing
Cele mai de sus, agatate nu vor, si cel mai probabil nici de a "dq" nu s-ar baga primele in seama cu un baiat/barbat ca par disperate, si dupa se mai intreaba de ce-s singure laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru OldSoul):

Da, e stupid si amuzant în același timp.
Majoritatea visează, conștient sau nu, la ce văd prin filmele de că cat de dragoste. Știi tu, ele plac un tip, el așa mai șmecher, ceva se întâmplă, vin extratereștrii, e o semi apocalipsă, clipe de groază, ele sunt gata să moară iar atunci vine EL. Le salveaza, fug. Sunt în pădure. Uzi. Morți de foame, singuri. Se sărută...și într-un final se termină apocalipsa și sunt fericiți până la adânci bărtrâneți.
Idealul lor e undeva în neprevăzut. Când în realitate, se îmbată în club, el le ia numărul și de acolo se cunosc și încep să iasă împreună.

| OldSoul a răspuns (pentru LoveSleep):

Foarte adevarat.

Sa nu mai spunem ca tot din acel gen de filme baietii sunt feminizatiati, si asta le cam creeaza probleme in viitor.
In filmele americane, mai mereu baiatul sensibil castiga fata, intr-un final, si asta le creeaza probleme tipilor din ziua de azi.
Pe aici daca arunci o provire gasesti un baiat care cere idei de a-si declara dragostea unei tipe necunoscute, cel mai probabil aceeasta gandire e tot imprumutata din acel gen de filme, ce uita ei e ca un film dureaza doua ore, de la inceput pana la sfarsit, si e normal ca tipul sa o intalneasca si sa se cupleze cat mai repede cu ea, sa poata aparea actiunea, dar ei parca uita asta, si asa apare o obligatie cum ca ca trebuie sa-si marturiseasca dragostea unei fete la o simpla atractie, dar cu care nici macar nu au vorbit.
Asta este.
Oricum o dai, tot nu e bine, prea multe modele proaste, prea multi care iau de bun ce li se spune, ce vad in filme.
Si uite asa pe fete le transforma in... (se intelege)
Si pe baietii in fatalai.

| Sofer a răspuns:

Dacă e atrăgător și le place mașina. Le da și număr și merg și cu ei la o plimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca este noua moda ca multi baieti sa practice pick up seductie, mai nou si in Romania a devenit popular. Este normal si omenesc sa te bagi in seama cu multe fete, dar depinde de circumstante... ca baiat totusi e ciudat sa opresti fete pe strada, doar pentru a cere numere de telefon, ca dupa sa ai cateva dar cel mai multe din mila probabil si nici cu una sa avansezi mai departe.
Este normal agatatul dar daca se nimereste sa fie ambii in acelasi loc.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate doar ca multi vor doar sex si gratis, nu sunt fetele asa proaste sa creada vrajeala lor plus ca multi duc lipsa de atractie fizica, un baiat frumos nu e disperat doar cei care sunt urati sunt disperati, sa fim sinceri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da ai dreptatea fetele nu suporta disperatii, daca continui sa le bagi in seama incontinuu se saturã de tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man disperati sunt urati, hai sa fim sinceri la inceput de an

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Conteazã cum arãti, dar Ce vreau sa spun este aceia care se simt norocosi, asa fetele o sa-si dea seama cã sunt disperati, este ca si cum ai spune "I’m not in your league"

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu sunt peste sa ma agate cineva. Dar depinde de persoana dar sincer nu e genul meu.

| YellowAngel explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Adica depinde de persoana, adica daca arata bine sau nu si daca se da jos din BMW sau nu?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns (pentru YellowAngel):

Nu prea imi pasa. Urasc genul de barbati care au nevoie de bani si o masina scumpa ca sa impresioneze o fata. Plus ca daca ei sunt tineri sunt slabe sanse sa fii muncit pentu masina aia, adica le-a dat-o mami si tati. Si genul meu l-am gasit deja. E vorba de bun simt si putini barbati il mai au, acum vezi toti prosti care daca au o masina si iti cer numarul pe strada de parca ar trebui sa il dai.

| Justrememberwho a răspuns:

Si fetele sunt tot oameni, nu sunt vreo alta specie extraterestra.
Totul depinde de circumstantele in care o abordeaza baiatul, cum vorbeste si ce vorbeste.