| eyla a întrebat:

Is pierdutacryingsi ce doare mai tare e ca is in alta tara, departe de casa mea, am fost cu cineva 2ani, zi de zi, lucru, tot, el fiind arab, si acum de 1luna s-a terminat totul intre noi, plus ca el azi sa insuratcryingce ati face? un sfat ca simt ca ma pierd mai mult imi este foarte greu si mai ales ca lucru la el, si deocamdata nu am ce face, sa ma duc in alta parte sa lucru nu pot pentru ca nu am toate actele, contractu la anul imi expira de la locul de munca actual...plus ca mi-a zis ca ma iubeste dar sa insurat cu aia pe interes si ca asa e religia, sa am rabdare pina la decembrie:Oel imi zice ca totul va fi bine... dar cum poate fi bine cand deja e insurat si il iubesc ma iubeste, ce sa faccrying

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Un arab? mai fata baga-ti mintile in cap. astia nu iubesc niciodata in viata. mai ales daca este insurat cu un de a lui. pe unde locuiesc eu sunt o multime ce umbla cu romance si ei au copii acasa. nu merita sa plangi pentru astfel de oameni. la tine a fost un caz fericit, eu cunosc o tipa care era cu un arab si i-a prois ca se casatores, farta a ramas gravida si cand a fost aproape sa nasca, el a lasat-o pe motiv ca acel copil nu este al lui, acum dupa doi ani copilasul este identic tatal. dar ce sa-i faci... sincer nu am cunoscut, niciodata unul serios. nu-ti fa griji dragostea adevarata o sa apara cand te aswtpti mai putin.

| M.J. a răspuns:

Cum a sp si blu3ey3s, daca te iub nu se insura cu alta indiferent de religie si bani.trecea peste toare si erati impreuna... dar se pare ca banii sunt mai importanti decat iubirea.incearca sa il uiti chiar daca il vezi zi de zi, lasa-l sa fie cu acea femeie si nu te baga peste ei...nu il astepta... o sa gasesti pe cineva care o sa fie in stare sa renunte la tot pentru tine.bafta in continuare

| Criiss16 a răspuns:

Nu fi naiva, nu-l mai astepta.Fii tare.Cum spune si blu3ey3s, crezi ca daca te iubea cu adevarat se casatorea cu alta? Las-o balta.Mergi mai departe.Viata e frumoasa.Mai sunt barbati pe lumea asta. O sa gasesti un barbat care o sa te iubeasca, o sa te respecte si la care o sa-i poti oferi dragostea ta.Stii cum se spune.¨Ce-i al tau e pus de o parte¨.happy

Succes.:*

| margaritar a răspuns:

Pai draga meah daca te iubea nu se casatorea cu alta(zic eu) iar tu cred ca ai fi o naiva sa il astepti pe cand el se bucura de casnicie straight face

In acest moment trebuie sa fi mai puternica ca niciodata si sa gandesti lucrurile la rece.....in adancul sufletului vei gasi toate raspunsurile de care ai nevoie :*

| Adelaide a răspuns:

Nu il mai astepta dupa ce se termina contractul de munca pleaca daca nu din tara macar din oras nu uita ochii care nu se vad se uita si cui pe cui se scoate ai sa il uiti pana la urma cand vei gasi pe altul nu merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care te iubeste, DESTEPTAREA, s-a insurat cu alta. Normal ca o sa fie bine, dar pentru EL. Adica baiatu te-a fraierit sa lucrezi pentru el, sa-i fii amanta si tu ai crezut ca-i dragoste. Esti tare. Fa-ti bagajele si pa pa, nu mai sta. Intoarce-te acasa mai bine, decit sa ramii linga pramatie, care n-are nici o jena sa te abureasca in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum zice si Lolita, dragostea o s-o gasesti in tara, la un roman. Lasa-l pe idiot, ca ala te-a prostit.