| gicuu1997 a întrebat:

Iubesc foarte mult o fata, îi scriu în fiecare zi, dar ea a zis ca nu poate fi nimic intre noi, cica ea e rebela, dar eu sint mai linistit, cu toate ca e asa, ieri am iesit afara pe la 24:00, ea era cu doua prietene, am fost la o cafenea si am baut cite un capucino, ca sa ne incalzim, apoi am mai vb, am mai glumit si am petrecuto pina acasa, aproximativ la 1-2 km de unde fusesem. Am ajuns la ruma ca eu sa o las, sa plec acasa si ea sa plece acasa, ca eram la 100 m de unde locuieste ea. Am stat fata in fata vreo 3-4 min, fara sa vb, doar zimbeam, si prietenele ei se uitau la noi, alaturi, simteam ca trebuie sa ne sarutăm, dar nu am avut nic unul curajul. A plecat. dar dupa ce a mers dupa colt m-a strigat: hei? vreai un sarut?- eu, da. si a fugit repede spre mine, m-a sarutat pe obraz, neam cumprins, apoi si pe buze ne-am sarutat si a plecat... Astazi o intreb ce a fost si ea imi zice ca a fost asa, un fel de mersi pentru ca mai petrecut pina acasa. dar eu am simtit afectiunea ei, am simtit ca acel sarut nu a fost un pur si simplu sarut, a fost ceva special. ce sa fac? sa mai sper la ea? sau nu? mai precizez ca eu am 15 ani iar ea 14. nu stiu ce sa mai cred...

Răspuns Câştigător
| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu zic sa o saruti si daca sta sa vb cu ea serios si sa o intrebi daca tine la tine. si daca baga iar chestii ca "nu ne potrivim" sau "a fost doar asa" sa nu o crezi ci sa o mai saruti o data si apoi sa o intrebi "la asta dc ai stat?(sau cv de genu)". pana la urma trebuie sa recunoasca. bafta:X

4 răspunsuri:
| Debb a răspuns:

Mai asteapta... Eu cred ca te place atat timp cat te-a sarutat. Chestia asta cu rebel-linistit, poti sa o ignori. Extremele se atrag, nu? Parerea mea este sa nu insisti foarte mult la ea deoarece v-a spune ca esti obsedat sau chestii, ci ai putea sa o lasi mai moale si sa ii dai doar de inteles ca ai vrea ceva, prin anumite gesturi, dar discrete. Asa o vei face sa te vrea ea pe tine. Succes! :*

| jimime a răspuns:

Data viitoare incearca sa vii tu cu tupeu sa o saruti si vezi ce reactie are...

| GeorgeAlexandruuu a răspuns:

Da, te vrea sigur, altfel nu se intorcea la tine sa zica: hei vrei un sarut? cand a zis ca nu o sa fie nimic intre voi 2, poate a zis asa. de rusine ca e mai mica

| buny a răspuns:

Prietene,o fata care se respecta nu te accepta din prima niciodata. (asta cand ti-a spus ca nu poate fi nimic intre voi). daca ulterior ea tea sarutat e clar tu acum vb. cel mai bine cu ea pe mes si invit-o la teatru sau la un film undeva daca ea accepta e clar. mult succes