| GeorgeFun a întrebat:

Iubesc o fata foarte tare, vorbim mult, glumim... dar dupa un timp am zis sa am curaj si sa ii spun! I-am spus ca o iubesc si nu mi-a mai zis nimic. Dimineata urmatoare o intreb "Ce faci?" astept o ora... si zice "Am treaba, nu pot vorbii"
Asa de o saptamana...
Dupa cand ne intalnim afara eu o sulut iar ea ma privea rusinoasa si intr-un fel suparata la mine... dupa o luna i-a mai trecut... stam impreuna dar nu prea ne bagam in seama! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| BeAmazing a răspuns:

Probabil tipa te place numai ca prieten (Friendzone) si s-a speriat cand i-ai spus ca o iubesti si acum incearca sa se indeparteze de tine.
Din comportamentul pe care il avea fata de tine (inainte sa ii spui ca o iubesti) ti-ai dat seama ca te place sau doar ca ii face placere sa vorbeasca si sa stea cu tine?
Cum iti dai seama daca o fata te place: www.youtube.com/watch?v=6aXW2wTEkC8.

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Da mai multe detalii. daca e rusinoasa si tu esti genul mai glumet poate crede ca o minti.dar daca nu e asa e posibil sa nu te placa si se va indeparta usor usor de tine

| GeorgeFun explică (pentru ignore):

Eu chiar o iubesc... am inceput sa o iubesc pe parcurs cand vorbeam...
Dar cred ca nu vorbea cu mine din cauza ca un prieten bun i-a spus ca o plac... si i-a copiat ce am vorbim... este o varianta.

| ignore a răspuns:

Eu zicasa sa o intrebi fata in fata direct.asa mi se pare greu de aflat.ai fi cumva primul ei iubt? poate de asta ii e rusine

| KamaSutra a răspuns:

Probabil pentru ea esti doar un prieten si s-a speriat cand i-ai spus-o asa direct.

Probabil, e genul mai timid si nu stiu nici ea ce sa faca. Curiozitate: cati ani aveti?

| neutrino a răspuns:

Si tacerea este un raspuns..Accepta atat cat iti ofera.

| EmanuelKant a răspuns:

Cum frate sa-i zici ca o iubesti, pe facebook..nici macar nu e gagica-ta...off.

| GeorgeFun explică (pentru EmanuelKant):

Emanuel, nu am spus asta pe facebook! Ok happy?
A aflat de la un "bun prieten'' care ne-a copiat conversatia noastra pe telefon si i-a trimis-o...
Deci terog sa taci daca nu stii despre ce este vorba!
Multumesc.

| Ruxii1234 a răspuns:

Poate i-ai zis prea direct si ai speriat-o intr-un fel...trebuia sa o iei mai usor, sa ii spui mai intai ca o placi si ai fi vazut raspunsul ei. Cred ca oricine ramane ar ramane socat cand ar auzi ca cineva ii spune"te iubesc". Acum, nu stiu, poti sa te duci la ea si sa iti ceri scuze a i-ai spus asa de direct si ca trebuia sa o iei mai usor dar nu ai putut...nu stiu, zici si tu ceva acolo. Si vorbeste cu ea normal, cum vorbeati inainte si nu te purta ca un obsedat.