| anonim_4396 a întrebat:

La 1.72-1.75m 19 ani fac 20 este mult 86-88de kg? Si la baza penisului am o pernuta de grasime si ma enerveaza ca imi acopera o buna parte a penisului si vreau sa scap si de aia

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sport, foarte multa sport, doar asa scapi de garsimea de pe corp.
La 1.72m ar trebui sa ai maxim 65kg.
Cand vei da 20 de kg jos, vei vedea ca ti-a disparut atat grasimea de pe pubis, iar penisul este mai lung cu 2 cm.

| CodrutElian1990 a răspuns:

E cam mult, dar nici cum spune neofita de Annastassia. Greutatea ideala la barbatii tineri trebuie sa fie cu 2 kg mai mult decat ce trece un metru la inaltime, iar la fete cu 2 kg. mai putin.
La tine, greutatea ideala este de 74-77 kg. Desigur ca sunt tot felul de calcule date pe net. Eu "citez" dintr-un studiu de medicina.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AngelErmin):

Ai dreptate, dar este vorba si de greutatea care o suporta oasele. Si ceea ce am spus eu este greutatea ideala. Dar cati dintre noi au greutatea ideala?!