| maria_6679 a întrebat:

La ce va referiti atunci cand vorbuiti despre o persoana si spune-i ca este vaccinata?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt un numar de vaccinuri obligatorii pentru copii si adolescenti. Expresia inseamna ca ai depasit faza in care mai faceai vaccinuri, de unde se deduce ca acum esti suficient de mare, esti adult!

| bluesky a răspuns:

Normal ar insemna ca si-a facut vaccinul pentru boli, dar nu cred ca despre asta e vorba.

Cred ca e o expresie intre vagabonzi, se refera la faptul ca o fata e vaccinata adica e..., nu mai e virgina. Intelegi...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa isi poarte si singura de grija. sau stie mai bine care e antidotulwinking

| rgavrilescu a răspuns:

Este o zicala si se refera ca aceea persoana are 18 ani sau are peste 18 ani. Oameni vaccinati sunt cei peste 18 ani ca atunci se facea ultimul vaccin obligatoriu.