| raduspace10 a întrebat:

Lumea se uita la pornografie prin anii '70, '80, cand nu era internet? Daca da, cum?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu aveai cum sa te uiti la asa ceva, poate pe primele video playere dar de unde casete video cu asa ceva, dupa 90 cred, dar lumea era diferita atunci

| corbulalbrosu a răspuns:

In anii "70, "80, numai studentii straini care studiau in centre universitare din tara noastra reuseau sa "strecoare" reviste pentru adulti printre bagajele lor inseland ochii vigilenti ai securitatii. Prin intermediul lor unii favorizati ai soartei sau colegi de an aveau ocazia sa vada si/sau sa citeasca revistele cunoscute si consacrate : Playboy, Hustler considerata mai explicita decat Playboy sau Penthouse. Pe langa acestea au mai existat cateva reviste cu continut pornografic adevarat dar erau mai obscure si probabil de tiraj mai mic dar care nu prea se aduceau/gaseau fiind mai scumpe. In acea perioada in care inca nu existau videoplayere iar internetul in mod sigur nici macar in cele mai futuriste imaginatii stiintifico-fantastice nu era de conceput ca ar putea exista vreodata. Iar din filmele proiectate pe ecane in cinematografe erau indepartate absolut toate scenele care aveau chiar si cea mai mica conotatie sau tenta sexuala. Erau alte vremuri pe care tineretul actual nu prea reuseste oricat ar incerca sa-l imagineze, sa-l inteleaga sau sa constientizeze ca a existat in realitate. big grin

| mihai69 a răspuns:

Lumea se uită la porno încă din antichitate. Desene, picturi, sculpturi, mai apoi foto, filme etc.
Casete, CD, DVD... cam după '85.
http://en.wikipedia.org/wiki/Erotic_art_in_Pompeii_and_Herculaneum

| OMFGConrad a răspuns:

Ai auzit de revistele Playboy?

| Ralukafay a răspuns:

Nu se uitau la filme porno,la tv, la dvd cu CD sau altceva, ei mai degraba erau ceva gen "din flare in floare", barbatii aveau multe femei langa ei, adica tot timpul le schimbau si femeile la fel.Se gaseau greu pe timpuri casete si Cd-uri cu filme xxx pe ele, erau rare.

| DaniAdrian a răspuns:

Da, pur si simplu cumparau, castete, ii dadea drumu si vizionare placutawinking

| LiquorWitNoJuice a răspuns:

Casete, bro. Si se facea foarte greu rost de ele. Am auzit...

| SG1995 a răspuns (pentru LiquorWitNoJuice):

Casete, lol, mi-am amintit de o faza, aveam vreo 8-9 ani, eram doar eu cu sora-mea si taica-mea acasa, si trebuia sa dormim de amiaza, si la un moment, si la un moment dat voiam sa-i zic ceva lui taica-meu, si nu era in casa, in schimb am vazut la TV in Video Player o scena porno cu una care facea sex oral. laughing Efectiv a fost cel mai bizar moment. Tin minte ca ma gandeam ca aia vor fi pedepsiti de Dumnezeu si vor muri. rolling on the floor

| LiquorWitNoJuice a răspuns (pentru SG1995):

Ai avut o copilarie frumoasa... rolling on the floor