| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de fostul meu prieten cu care am avut o relatie serioasa si m-am combinat cu un alt baiat, dar din pacate nu pot sa il sarut. Daca suntem impreuna de ieri normal ar fi sa ma sarut cu el, dar sincer nu am putut.
Il plac foarte mult si nu vad care ar fi problema in legatura cu asta. Daca nu l-as fi placut as fi avut motiv
Ce sfaturi imi dati?

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti impreuna cu el de ieri, normal ar fi sa va sarutati peste macar vreo luna. Pana atunci va cunoasteti, vorbiti, va tineti de mana, eventual va pupati pe obraz. Nu te saruti cu orice barbat aparut in viata ta, mai dureaza pana ajungeti la un gest atat de intim

| wolder a răspuns (pentru Brigaela):

Nu am mai auzit de un astfel de cupluthinking de la picii de 13 ani pana la oameni maturi de 20 si ceva de ani... Toate cuplurile se saruta daca sunt impreunathinking Ne cunoastem de o luna ca prieteni, acum ne-am gandit sa fim mai mult.

| Brigaela a răspuns (pentru wolder):

Sarutul este un gest foarte intim, nu o faci cu o persoana pe care o cunosti doar de o luna, logic. Cuplurile de 13 ani pot face si sex la prima intalnire, fiindca nu au discernamant si nu au habar ce e aia intimitate. In rest, oamenii normali sunt extrem de selectivi cu persoanele pe care le saruta.

| IloveME a răspuns:

Placi acel baiat, dar oare ai trecut peste relatia cu fostul?
Atatea imbratisari si saruturi cu fostul ca ti-au ramas intiparita in creier!
Inca nu te poti obisnui ca nu mai esti cu el, ca trebuie sa incepi o noua relatie cu altcineva!
Prima data fa putin "curat" la tine in minte si dupa gandeste-te la un viitor cu acest baiat!

| onasis1961 a răspuns:

Mai aşteaptă şi totul vine de la sine.

| wolder a răspuns (pentru onasis1961):

Dar el tot incearca sa ma sarute pasional si e dragut cu mine, iar eu ma uit in alta parte, ma feresc, ma fac ca nu-l vad... mi-a spus ca ma place, vrea sa avem o relatie cat de cat serioasa, nu doar o aventura si il deranjeaza ca-l refuz.

| onasis1961 a răspuns (pentru wolder):

Lasa ca este bine! Fa-l sa fiarba-n suc propriu.

| wolder a răspuns (pentru onasis1961):

rolling on the floor. imi place astadevil doar ca nu vreau nici sa-l supar

| Orbithh a răspuns:

Inima te trage inca spre fostul iubit. Daca este intelegator cu tine ii poti explica ce se intampla cu tine. Daca tine la tine si/sau te place o sa te inteleaga cu siguranta! Iti urez multa bafta!

| neutrino a răspuns:

Nu este de mirare ca te-ai despartit de fostul. Totusi, care este intrebarea?

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Mda, te cam apasa pe constiinta despartirea de fostul asa se pare cel putin.

| SimionAlexandru a răspuns:

Buna :-)
Inseamna ca inca, mai ai sentimente pentru acel fost prieten cu care ai avut o relatie "serioasa". Va-ti despartit dintr-un motiv anume? Sau l-ai parasit pentru un alt baiat?
Fi puternica. Iubirea nu se uita atat de usor, nu poti spune : Azi sunt cu el, maine sunt cu altul. Oricat am incerca, inima nu poate actiona in nici un fel, astfel.
Daca v-ati despartit dintr-un motiv bun intemeiat, inseamna ca iti trebuie o pauza, sa iti pui gandurile in ordine, si sa iti pui TIE INSATI, intrebari de genul:
Ce imi doresc eu de la o relatie?
Ce emotii vreau sa simt alaturi de persoana iubita?
Ce hobby-uri, ce atitudine as vrea sa aiba persoana iubita?, etc...
Daca nu sti nici macar TU, ce iti doresti, viata iti ofera o relatie, insa cu cineva la Random. Si in loc sa stii ce iti doresti, si sa verifici daca acea persoane are ceea ce te face pe tine fericita, va trebuie sa incepi sa cunosti un necunoscut. Alege ce iti doresti, iti va fi mai usor apoi. Ai rabdare si incredere in tine insuti. Iti doresc o zi superba

| Swal a răspuns:

Dar tu stai cu un baiat doar pentru a va atinge buzele..ca sarut nu pot sa-i spun daca nu vine din inima?

Răspuns utilizator avertizat
| ghtm a răspuns:

Probabil ca amintirile fostului prieten inca nu te lasa. Stiu, tu ai fi vrut sa-l uiti, dar nu se poate atit de usor, mai ales dupa ce ati avut relatii serioase! Poate ca il placi, dar fostul la fel inca nu a plecat din inima ta. Inima te trage inca la fostul iubit. Probabil ca tu inca nu esti pregatita de alte relatii...
Cu timpul tot o sa revina! Mult succes si bafta! Iti doresc o dragoste adevarata!
pupici:*

| wolder a răspuns (pentru ghtm):

De cand l-am cunoscut pe tipu asta ma mai gandesc foarte rar la fostul chiar il plac mult mereu ma gandesc la el, fostul mi-a gresit mult si chiar ma gandesc mult la tipul nou... atunci cand nu e cu mine.
si cand sunt in preajma lui simt ca sunt fericita nicio clipa nu ma mai gandesc la ala.
Cand cineva te ignora, nu-i pasa de tine dupa o relatie lunga si serioasa, vezi ca in ochii lui esti un bibelou normal ca te desparti si nu mai iti amintesti de el. si da, am incercat sa rezolv, el n-a vrut

| NitrowsDwt a răspuns:

Daca îţi place de tipu' cu care eşti acum, sărută-l. Ce mai aştepţi? _.

Răspuns utilizator avertizat