| alexutza222 a întrebat:

M-am dezvirginat singura masturbandu-ma (mi-am introdus obiecte de forma unui penis in vagin). Trecand peste prostia facuta, cum sa procedez cu prima noapte cu iubitul meu? El stie ca sunt virgina, nu are de ce sa nu ma creada, par a fi o fata foarte cuminte. Ideea e ca mi-am rupt himenul si m-am si masturbat. Deci? Ce sa ii spun? M-e rusine sa-i spun adevarul! Cum sa ies din situatia asta penibila? Va rog sa va abtineti de la gume nesarate!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Ii spui adevarul. Daca ajungeti sa o faceti sunt sigura ca puteti vorbi despre absolut orice, fara rusine. Cel putin, oamenii normali care ajung in punctul asta al relatiei, sunt deschisi unul fata de altul. Succes!

15 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Sincer nu ai cum sa il minti, fiindca o sa vada ca nu curge sange. Eu zic sa o faci si sa vezi daca are intrebari dupa, incerci sa eviti sa incepi tu conversatia daca nu vrei sa ii spui. Daca te intreaba dc nu ti-a curs sange, atunci poti sa ii spui ca te-ai masturbat, si nu o sa fie asa penibila conversatia din moment ce ii prietenul tau si o sa aveti sex. Trebuie sa vorbiti de chestiile astea la un moment dat. Sper sa iti fie de ajutorwinking.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice baiat/barbat educat "cu scaun la cap" ar trebui sa inteleaga ca ceea ce ai facut tu este un lucru absolut normal. II spui pur si simplu cum s-aa petrecut lucrurile.Succes.

| mihai69 a răspuns:

Crezi că dacă repeți întrebarea la câteva zile distanță, obții alte răspunsuri?!?
Așa cum am mai spus, cum au spus-o și alții - îi spui adevărul. Nu are de ce să-ți fie rușine. Masturbația e un act perfect natural și firesc - nu ai inventat-o tu!
http://www.tpu.ro/......etic-sunt/

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Masturbatia nu este un act, nu este nici macar un cuvant.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dicționarul e de altă părere: http://dexonline.ro/definitie/masturba%C8%9Bie/342427

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Dictionarul e stricat!

| neutrino a răspuns:

Glumele nesarate penibile iti apartin si acum doresti dulcegarii. Nu trebuie sa-i spui lui cu ce anume ai reusit performanta de a deveni femeie, nici cu ce, nici cu cine si nici cand. Eu nu cred ca el nu va mai face sex cu tine daca afla ca esti ditamai femeia si nu este asta treaba lui. Treaba lui este alta si trebuie sa si-o faca ca lumea.

| relian a răspuns:

Stii ce nu inteleg eu? Daca te faci singura si spui ca s-a intamplat bla bla himen vraja marii, de ce nu ai facut-o cu el, nu crezi ca era mai bine? Nu stiu dar eu din ce stiu te simti mai bine cind faci sex real cu cineva decit tio tragi asa de una singura.Sa inteleg ca nu iti place de prietenul tau?

| SkyPilot a răspuns:

Chiar ii spui adevarul. Eu sunt baiat, as intelege. Daca mai ai "vinovatul", ai putea saa i-l si arati, iti da un plus de credibilitate happy

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

E bine sa-i spui adevarul... Singura problema e ca s-ar putea sa nu te creada si sa te acuze ca ai facut-o cu altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El CREDE ca esti virgina, nu STIE ca esti virgina.

Adevarul e cea mai recomandata solutie, in cazul tau.

| jojo92 a răspuns:

Sunt si fetela care nu le curge sange, sau le curge foarte putin, dar sunt cazuri foarte rare.Ii poti spune ca nu stii de ce nu ai sange, el daca este destept vede ca nu ai vaginul largit si nu ai facut o cu altii.Ai totusi hormonii foarte nebuni si este clar ca te obliga sa faci gesturi disperate, iti trebuie urgent sex

| GiaveleaCamelia a răspuns:

SALUT! Nu toate femeile sangereaza prima oara majoritatea da unele foarte putin iar unele deloc.O fata care nu mai e virgina se da de gol in primul rand dupa comportament lipsa de experienta este timida..Ai pute sa nu zici nimic si cand nu va curge te vei face mirata...si vei lasa sa se inteleaga ca esti una dintre femeile de mai sus.Dar cel mai bine este sa ii spui adevaru. Daca te iubeste va intelege.