| Boss315 a întrebat:

Ma deci eu chiar nu stiu ce sa mai fac unde sa ma duc la psihiatru sau la Biserica sa ma spovedesc? La amandoua? aa da stai ca nu pot sa ma duc la Biserica sa ma spovedesc din niste motive sad deci sunt disperat tot nu pot sa uit de problema asta cu masturbarea ma macina rau de tot da rau nu stiu ce sa mai zic puteti sa ma faceti prost distrus orice nu-mi pasa nu trebuie neaparat sa imi raspundeti chiar nu stiu spuneti-mi ce vreti disperat cersetor ce vreti am venit sa ma descarc unii dintre voi o sa imi spuneti ca religia m-a prostit nu stiu ma da nu pot sa merg sa ma spovedesc si de aia ma deci cred ca o sa va intrebati daca e o gluma ce scriu eu aici nu glumesc deci disper o sa ziceti ca sunt nebun dar am venit sa ma descarc nu trebuie neaparat sa raspunde-ti daca nu vreti da am disperat de tot cred ca am o problema psihica grava sau ce ca nici eu nu mai stiu vaaaai crying( :-( TURBEEEEEEEEEEZ

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 11-12 ani ai prea mulat imaginatie!

| Nemessys a răspuns:

Sefule, trea e simpla :
Far niciun fel de jignire sau ceva, asta e sfatul meu
1. Da-o dracu de religie
2. Fa-ti de cap. Nu e nimic rau daca te masturbezi. Adica zi-mi si tu mie, deranjeaza pe cineva ca te masturbezi? Scrie undeva in sfanta biblie ca nu ai voie sa faci asa ceva? Documenteaza-te mai mult despre masturbare si o sa vezi ca este o chestie NORMALA si nu ar trebui sa ai niciun regret daca o faci. Simti nevoia sa o faci? Fa-o. Daca tot ai atat de mult chef (ceea ce este si normal pentru un adolescent ) eu zic ca mai bine este sa te masturbezi decat sa-ti pierzi mintile si sa o violezi pe una. happy Care ala ar fi cu adevarat un pacat. happy

Deci sper ca ai inteles... daca o faci, nu superi pe nimeni deci daca e sa o luam logic, nu este pacat. Daca masturbarea este pacat e ca si cum ai zice ca este pacat sa te inveselesti singur sau sa te auto-satisfaci. Adica ce. daca esti trist e pacat sa
te inveselesti, nu? Trebuie acea fericire sa ti-o dea dumnezeu, nu? Da pe naiba...

JUST DO IT!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ajung in top la intebari stupide pe TPU o sa vedeti da ce sa fac daca in situatia asta sunt si vorbesc serios :-(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau ești doar un troll thinking

| tudorvolcano a răspuns (pentru anonim_4396):

E un puști de 11-12 ani, descoperă cum e lumea.

| Boss315 explică (pentru anonim_4396):

Oi fi

| tudorvolcano a răspuns:

Ia are în piept, nu te du la psihiatru, că s-ar putea să-ți dea pastile, iar pastilele recomandate de ei au de obicei efecte adverse.
Dacă vrei să te duci la biserică, mănâncă numai mâncare uscată timp de 40 de zile, după te duci la spovedanie, că așa ești curat. Restul îți spune preotul ce să faci, poate dacă este indulgent te primește la împărtășanie a doua zi. Dacă sunt motive speciale despre o biserică, du-te la alta. Ai 16.000 de biserici în România, și multe alte mănăstiri la care să-ți găsești un duhovnic.
Dacă nu reziști, acceptă-te cum ești și continuă să te masturbezi, nu fă o așa mare treabă din chestia aceasta.
În final, ai numai 11-12 ani, ești doar un puști laughing)))))). Nu ești nebun, ești doar idiot. Abia descoperi lumea, te vei maturiza cu timpul, stai relaxat.

| Boss315 explică (pentru tudorvolcano):

Da stiu ma ca sunt idiot

| NameInUse a răspuns:

Rade popa de tine, potoleste-te laughing
Daca iti trece prostia asta cu religia, ai sa vezi ca nu-ti mai trebuie psihiatru.
Masturbeaza-te, frate, doar de ce ai organul ala acolo, sa-l folosesti doar sa faci pipi?

| Boss315 explică:

Da bine ma rog mereu la Dumnezeu pentru asta adica stiti asta ca am mai pus vreo 5723480565446 intrebari pe acelasi subiect ca stiti ca sunt nebun rau da nu stiu ce sa fac ca la Biserica nu pot sa merg da am auzit ca daca nu te spovedesti pentru asta nu vei mosteni Imparatia lui Dumnezeu adica rezulta ca daca te rogi nu e destul si nu stiu ce sa fac ca ori sunt nebun rau ori ce naiba am ca turbez imi vine sa dau de pamant cu tastatura asta

| Boss315 explică:

Oke acum daca vi se pare ceva ciudat ca vedeti intrebari de genu si cu contul de Dragomir068 da ma recunosc tot eu sunt ala cu numele Dragomir068 da am mai facut un cont sa pun aceleasi intrebari ca sa nu ziceti ca exagerez sau ceva da nu stiu ce sa fac ma nu stiu sunt nebun rau da cum am spus am scris astea doar sa ma descarc :-(