| dudy2204 a întrebat:

Ma tot intreb: Am 21 de ani si merg pe 22 si inca nu reusesc sa-mi gasesc o prietena sa am o relatie normala care ar trebui sa o aiba orice baiat de varsta mea. Sunt un tip normal, am avut multe relatii cu multe fete, majoritatea relatiilor fiind destul de scurte ce-i drept, dar de ceva timp incoace nu mai reusesc sa-mi fac nici o prietena, ma rog una care sa imi placa, si cateodata am impresia ca o sa raman singur la viata mea. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand nu se ocupa nimeni de persoana ta, e semn ca e cazul s-o faci singur!
Probabil te neglijezi si esti indemnat sa crezi ca nefericirea ta vine de la faptul ca nici o fata nu se "lipeste" de tine!
Daca aveai 41 de ani,poate te credeam...
Spui:"inca nu reusesc sa-mi gasesc o prietena sa am o relatie normala care ar trebui sa o aiba orice baiat de varsta mea".
Cine stabileste ce e normal si ce nu,in viata personala,nu cumva tu?
E viata ta si o traiesti asa cum singur alegi si hotarasti.
Daca singuratatea te deranjeaza,vezi ce-ti lipseste,schimba-ti look-ul,tinuta,modul de comunicare,cultiva-te,frecventeaza alte locatii,cu alt gen de interes,mai cult,mai deosebit de cotidian si de banalul pe care-l traiesti azi.
In tot raul e si un bine,ai ragaz sa devii mai bun decat esti,sa investesti in tine si sa nu astepti... dragostea.
Ea,oricum,va veni cand va dori ea!
Si nu poti stii niciodata cum, intr-o biblioteca sau la coada la globuri de pom, poti cunoste jumatatea vietii tale!
Nu-i nevoie sa o cauti, nu-i nevoie s-o astepti, dar e imperios necesar sa fii pregatit s-o intalnesti oricand!
Bafta!

| Danysan a răspuns (pentru greece12):

Corect -ai spus tot ce trebuia spus.Multi baieti asteapta ca sa vina Dragostea la ei dar ar trebui sa inteleaga ca si ei ar fi Bine sa faca ceva. Normal ca daca nu te ingrijesti nu o sa se uite nici o fata la tine. sa fim seriosi ca traim intr-o Lume in care aspectu conteaza foarte mult.

| greece12 a răspuns (pentru Danysan):

Uneori,desi arati perfect,poate fi nevoie de o ingrijire a aspectului intelectual, de o imbogatire, o reinnoire, niciodata lucrurile de genul asta nu fac rau, doar iti dau o optica mai ampla asupra lumii inconjuratoare si posibilitatile iti cresc exponential!

18 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De abia ai inceput sa te maturizezi si singur ai inteles ca relatiile serioase se fac mai greu...dar merita!

| RAY a răspuns:

Nu esti singurul care nu are pe cineva, te inteleg speram intr-un viitor mai bun ce sa facem, vezi si tu lumea din jurul tau eu unu numai vad nici o iubire doar interese si atat, mai du-te pe la prostituate sasi treaca amarul tot acolo ajungi tot pentru sex vei plati ai grija sa te protejezi mereu

| Danysan a răspuns:

Mestere nu vreau sa fac referire la aspect -dar conteaza. Acum sa spunem ca esti oki -Asa spun fetele laughing-cand le aud -Nu ar recunoste nici sa le bati fie ca esti si frumos, tot dragut esti.Ideea e sa incerci sa cunosti fete noi si sa iti maresti aria de cunoastere.Nu te limita la cateva persoane.Mergi si cunoaste lume noua, fete noi, nu neaparat ca sa le faci iubite ci sa socializezi. Inca ceva :Cineva spunea asa big grinaca te porti ca un Indragostit si te faci ca iubesti vei ajunge fara sa vrei sa Iubesti cu adevarat.Nu ma crezi mai vb -macar incearca.

| dudy2204 explică (pentru Danysan):

Ma ingrijesc ca sa stii laughing

| VladGH a răspuns:

Aveam si eu la virsta ta aceleasi ginduri, uite ca acum ma bucur ca nu m-am incurcat cu vreo una de pe atunci, nu avea sa am timp pentru mine. Acum aceasta problema este pe ultimul loc happy Mai bine am grija de mine, si ma intretin cu fete de scurta durata. Fiecare se decide cum ii mai bine big grin

| motan444 a răspuns:

Eu am 21 merg pe 22 am o relatie de 3 ani si ceva imi e dor sa fiu ca tine deci nu te speria esti mai bine decat crezi

| dudy2204 explică (pentru motan444):

Pai si daca ti-e dor ce te retine?

| motan444 a răspuns (pentru dudy2204):

Nu pot sa o parasesc ea ma iubeste si eu pe ia si nu vreau sa o insel si din astea dar vezi tu am cam ramas fara prieteni fara iesirile nocturne si altele

| ParisulTau a răspuns (pentru motan444):

Eu consider ca daca ai o relatie cu cineva, de acum lunguta in cazul tau, nu e neaparat ca de acum gata renuntam la prieteni si stam numai noi doi. Daca aveti incredere unul in celalalt si aveti comunicare (lucruri vitale ) puteti sa va lasati de exemplu o zi/seara pe saptamana sau la 2 in care sa o petreceti cu prietenii, bineinteles nu poate fi ca atunci cand esti singur, dar iesi si cu prietenii, si dupa puteti sa va povestiti seara, sa va amuzati pe tema asta. Sau iesi tu cu ea si cu prietenii ei si invers. suntem tineri, daca nu acum, atunci cand? Cand o sa fim casatoriti nu o sa mai avem timp de asa ceva. Este doar o idee si o parere de a mea happy

| motan444 a răspuns (pentru ParisulTau):

Ceea ce spui tu se intampla dar eu ma refeream ca nu mai sunt liber ca pasarea ceruluui daca ma intelegi happy asa cum e colegu dudy

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Cateodata si singuratatea asta este buna dar nu pentru mult timp. nu cauti unde trebuie sau ea nu se afla in locul si momentul potrivit cand tu o cautihee hee

| ParisulTau a răspuns:

Inca ai 21 de ani. Esti tanar, ai timp de toate. Asa ziceam si eu ca nu o sa-mi gasesc niciodata. Dar uite ca magia apare cand te astepti cel mai putin. Nu trebuie sa fi stresat si mereu pe fuga, vai nu am prietena ce ma fac, sunt demodat, prietenii mei au deja relatii de 3-4 ani. SI? Fiecare e diferit si primeste bucuriile in viata in mod diferit. O sa vina si la tina, mai repede sau mai tarziu. Tot ce trebuie sa faci e sa fii tu, natural, sa faci lucrurile care tie iti plac si care iti aduc bucurie, restul vin de la sine! Multa bafta!

| ywar a răspuns (pentru ParisulTau):

Superb raspuns! ma inclin!

| dudy2204 explică (pentru ywar):

Corect! Dovada de intelepciune happy

| ParisulTau a răspuns (pentru ywar):

Multumesc, dar nu e nevoie blushing

| dudy2204 explică (pentru ParisulTau):

Hai nu te rusina acum laughing