| Anonima283 a întrebat:

Mai aștept păreeeeri sad
Deci să încep cu începutul. Luna trecută pe 14, seara la ora 22:30 am făcut un petting cu iubitul meu. Mi-a atins zona la intrare în vagin( nu m-a penetrat) și mi-a băgat degetul în vagin, având pe deget lichid preejaculator. Menționez că a mai existat o ejaculare cu vreo 4 ore înainte dar a urinat după de vreo 2 ori. Menționez că în 14 a fost a doua zi după ovulațiebineînțeles că am foat foarte speriați și după 19 ore am luat pastila de a doua zi (escapelle). Nu am avut sângerări nu am avut nimic. Menstruația mi-a venit normal, regulat, același miros, aceeași cantitate, aceeași culoare. Sunt virgină fizic. Dar problema e că azi, după o lună am niște dureri abdominale și de ovare, dar și de picior. Ce credeți că poate fi? Daau fundă la cel mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cu siguranță nu e o sarcină extrauterină. Aia provoacă hemoragii severe, nu doar dureri. Vin la pachet. Așadar, dacă simptomele sunt cele descrise de tine, aș înclina să cred că e vorba despre o apendicită.
Oricum, un consult medical e foarte necesar. Fără frică, jenă sau rușine! e vorba despre sănătatea ta, iar medicii nu au nicio problemă să te consulte - aia le e meseria, să caute boli, nu să judece pacienții!
Sănătate multă îți doresc!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să nu fie cumva apendicită, dacă se coboară pe picior...
Mergi la medic, sau cheamă salvarea dacă durerile sunt prea mari!
Gravidă n-ai cum să fii, dar ceva neplăceri provocate de nenorocita aia de pastilă s-ar putea să mai ai încă vreo câteva luni de acum încolo.

| Anonima283 explică (pentru mihai69):

Nu crezi ca ar putea fi o sarcina extrauterina?

| mihai69 a răspuns (pentru Anonima283):

Cu siguranță nu e o sarcină extrauterină. Aia provoacă hemoragii severe, nu doar dureri. Vin la pachet. Așadar, dacă simptomele sunt cele descrise de tine, aș înclina să cred că e vorba despre o apendicită.
Oricum, un consult medical e foarte necesar. Fără frică, jenă sau rușine! e vorba despre sănătatea ta, iar medicii nu au nicio problemă să te consulte - aia le e meseria, să caute boli, nu să judece pacienții!
Sănătate multă îți doresc!

| antonimilk a răspuns:

Da, din moment ce a avut acel lichid e foarte posibil să fi dar nu cred, de ce? Fiindcă ai luat acea pastila, acea pastila are sansa de reușită de 95% daca o ei în primele ore exact la ce ai făcut și e chiar pentru situații mult mai grave nu doar o atingere cum e la tine. Plus că a urinat înainte.
Da, șanse micuțe există dar nu cred că trebuie să te sperii așa de exagerat.
Durerea aia in abdomen etc poate fi și de la mâncare de la orice.
Nu te mai panica, nu cred că ești.