| MihaiAndrei45 a întrebat:

Mai fratilor! Deci efectiv am dat la sute de fete mesaje( evident ca n am inceput cu Hei buna!) Deci vb cu ele, toate bune si frumoase, si cand sa le cer nr de tel/ chem la date, gata, seen! Simt ca o iau razna! Cum naiba sa vb cu o pers despre o gramada de chestii si brusc, sa iei seen/ghost. Deci efectiv, nu inteleg chestiile astea... De ex, am vb cu una, mi-a zis ca dragut, si cand am intrebat o la un moment dat de inaltime, gata frate, seen! In Lidl mi-au 2 fete zis ca s un lungan( in sens peiorativ), alta ca ma strica fata, deci simt ca s facut sa fiu single. Cand ii aud pe altii lasa ca o sa ti gasesti pe cineva, imi vine sa rad???? Pana ma va place si pe mine una, o sa vina rusii sa ne atace. Nu stiu mai frate, daca le iei cu mesaje inteligente nu e bine, daca le scrii clasic, esti plictisitor... Ma simt foarte aiurea
Fetelor, explicati mi si mie de ce se intampla chestiile astea, sa nu mor prost... App, salutari tuturor, va pup

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ti s-a spus de nenumarate ori ca online-ul NU este pentru relatii, ci minciuna, flirt si pierdere inutila de vreme!

Ori esti prea mic de varsta ori incapabil sa intelegi acest lucru, ca altfel nu stiu de ce ai trimite sute de mesaje acolo unde toata lume aiti spune ca NU este posibils a ai relatii normale si reale, cu cineva online.

Poate intr-o zi vei lua in serios si sfaturile oamenilor nromali, care-ti spun ca poti gasi fete in viata reala, in orasul tau, la scoala, la munca, la cumpaarturi, oriunde in orasul tau, dar nu le mai cauta online, ca acolo nu vei gasi niciodta, nimic.

| liviaArianna a răspuns (pentru Violleta2022):

Vara mea s-a maritat cu unul de pe joc )) el 20.

| Violleta2022 a răspuns (pentru liviaArianna):

Asta este o exceptie, poate 1 caz la un milion sau chiar mai putin.
Relatiile online nu sunt menite sa fie relatii adevarate, fiindca online omul face ce vrea si se preinta cum vrea el, de cele mai multe ori cum nu este in realitate.

| vasileparnaie a răspuns (pentru Violleta2022):

Te contrazic doamna Violleta cu acest raspuns, majoritatea cuplurilor se cunosc online si incet progreseaza. Cunosc multe persoane.

| Violleta2022 a răspuns (pentru vasileparnaie):

Tu esti prea micut ca sa stii, dar online-ul asta este de numai 10 ani incoace si pentru mii de ani oamenii s-au cunsocut in viata reala si tot in viata reala ajung si azi.
Online-ul este pentru flirt ieftin si multa minciuna, ca relatiile nu se cimenteaza si nici nu se incheie cu vreo casatorie, din "online".

| DarianVicentiu a răspuns (pentru Violleta2022):

Strabunicamiu si cunoscut prima nevasta care era femeie pe fortnite

| Violleta2022 a răspuns (pentru DarianVicentiu):

Da, sigur, era in pivnita la ora cand a cunsoscut-o, nu? laughing

| DarianVicentiu a răspuns (pentru Violleta2022):

Nunu, cand a ajuns in pivnita deja se despartisera

| Cavaler001 a răspuns:

Poti incerca un speed dating.
Unele cauta barbati inalti altele nu au preferintewinking
Ai incredere-n tine si poarta-te ca atare.

| MihaiAndrei45 explică (pentru Cavaler001):

Cum adica speed dating? Da mai multe detalii laughing

| Cavaler001 a răspuns (pentru MihaiAndrei45):

Este ca o întâlnire de câteva minute 5-10 cu mai multe fete pe rand happy. Și ele se întâlnesc cu mai mulți băieți pe rand, tu fiind unul dintre ei happy
Cauta pe Google. Nu știu unde stai. În București e sigur.
Bafta și fii optimist.

| vasileparnaie a răspuns:

Pana si bunicu de era muma paduri avea rizz mai bun ca tine laughing) Recomand sa inveti sa vorbesti.

| MihaiAndrei45 explică (pentru vasileparnaie):

Ma inveti tu domnule profesor?

| vasileparnaie a răspuns (pentru MihaiAndrei45):

Te invat fiul meu, daca imi poti da un raspuns de ce intrebi o fata de inaltime.

| DarianVicentiu a răspuns:

Ba frate nu stiu eu n-am problema asta