| SecretLover10 a întrebat:

Maine merg cu fata de care imi place si as vrea sa o intreb daca vrea sa fie prietena mea. Ce pretexte stiti si cu ce sa incep?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La a câta întâlnire este cea de mâine?
Prietenia se câștigă, nu se cere. Cel mult poți să o întrebi dacă se vede cu cineva și dacă ai un răspuns negativ, poți să-i spui că ți-ar place să o vezi mai des și uite așa îi dai de înțeles că o interesezi.
Să ai succes.
Pa, pa.

| Sexualitate a răspuns:

Încearcă fără pretexte. Spune-i ce doreşti şi explică-i de ce o doreşti prietenă. Sper să ai câteva argumente care să te ajute să nu te refuze. Sincere, nu inventate!

| Ady93 a răspuns:

Cred ca ar aprecia mai mult sa ii spui direct. Ce trebuie tu sa faci e sa fii sigur ca se simte relaxata in mom in care ii spui, in sensu nu tensionata, intai destinde atmosfera, araneazati terenu.

| FirstState a răspuns:

Dupa intilnire ii zici : ca este cea mai frumoasa si intreab-o daca nai dori sa fiti impreuna

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

B:AI vazut meciu` de aseara?
B:Nu e asa ca Man United s-a calificat meritat?
B:Nu,nu raspunde.
B:Stiu ce vei spune.
B:Iti voi argumenta, sa nu crezi ca sunt vreun diletant in ale fotbalului...
B:Stai putin, nu te grabi...
B:Ok am inteles.
B:Totusi...imi mentin argumentele...
B:Hei... vreau sa iti spun ceva!
B:Vrei sa vii cu mine la meciu cu Victoria Branesti?
F:Esti nebun ...era sa imi sara inima din cavitatea toracica!
Am crezut ca vrei sa ma scoti la un suc...pentru ca...
F:Sigur ca da tifosule!
P.S:La tifos a se consulta dictionar fotbalistic la sectiunea galeriii,fenomene fotbalistice,peninsula italica
PP.S(Aadenda)big grinaca nu ii place fotbalul, nu mai fi insistent cu ea, inseamna ca nu te place.Nu-i asa ca orice prietena, se preface ca tine cu echipa iubitului, si il premiaza(?!?)dupa orice victorie a echipei sale favorite.Pentru toti ultrasii, e doar un pamflet nene, scuipati-ai semintele in capul lui Balaj(dinamovistii stiu de ce)

| Florinel a răspuns:

Frate fi original cuvintele astea trebuie sa le scoti tu de la tine din inima nu de la alti.Asa o s o cuceresti.Bafta vezi ce faci maine.