| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre BlackBery Bold9900 il are o prietena si l-am butonat si imi place foarte mult si vreau sa imi iau si eu unul si vrea sa va întreb pe voi daca merita?
Știți daca are Magazin Play sau App Store sau ceva de unde sa iei jocuri dar sa fie si din care nu plătești?

Răspuns Câştigător
| cpp a răspuns:

Buna,

Pe Blackberry market-ul se numeste Blackberry World de unde poti descarca jocuri.Este un telefon ok destul de destept, in functie de operatorul tau va trebui sa achizitionezi o extraoptiune speciala de Blackberry pentru a avea acces la internet si a putea folosi Bbm/email pentru ca telefoanele BlackBerry se conecteaza printr-un port special. Daca nu doreste sa dai banii pe o astfel de extraoptiune si te intereseaza doar browsing-ul poti accesa prin opera mini dar inainte trebuie sa descarci aplicatia iar din meniu la Options-Advance options-Tcp/ip la apn sa introduci apn-ul de internet al operatorului tau de telefonie mobila.

Succeshappy

| Piratul10 a răspuns (pentru cpp):

Multumesc,deocamdată nu imi apare sa iti dau FUNDA dar cind o sa imi apară o sa tio dau.

5 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Meritasi nu are magazin play fiindca ala e doar pentru android si nici app storefiindca e pentru iphonuri acest telefon are un sistem de operare numit BlackBerry OS7

| snzpaul a răspuns:

E un telefon idiot, probabil cel mai telefon idiot, prefer un Nokia cu butoane decât BB.
Nu are Magazin Play (ANDROID) și nici App Store (i.O.s).
Nu ai de unde să descarci jocuri.

| Arkhasas a răspuns:

Telefonul ăla nu e făcut pentru aplicaţii,multimedia,chestii. E un telefon normal,făcut pentru ce foloseşte un telefon normal, vorbit, mesagerie, muzică, poze. Cam atât.

| Corleonee a răspuns:

Este un telefon destul de bun cu tot ce ai nevoie pe el. Daca iti place, cumparal. big grin