| Sophia1989 a întrebat:

Mi-a vebit menstruatia marti seara si a tinut pana joi seara si cateva picaturi vineri. Mentionez ca iau anticonceptionale Desorelle de 3 luni. Pana acum nu am avut simtome deosebite dar acum am dureri de cap, ameteli si stari de slabiciune si imi simt sanii mai mari. Dupa terminarea mentruatiei am facut un test de sarcina care iesit negativ. Nu am uitat nici o zi sa iau anticonceptionale doar intarzieri de 2-3 ore. Exista risc de sarcina peste menstruatie?

1 răspuns:
| patty32 a răspuns:

Parerea mea este ca nu. Si eu am luat anticonceptionale Desorelle (care au functionat, de altfel). Efectele sunt de la ele, dar o sa treaca. Ia un No-spa (e ideal) sau un Nurofen Forte. Pupici :*