| CaTaLyN_3142 a întrebat:

Mie imi place de o fata si cred ca si ei de mine, dar mie cam rusine sa-i zic sa ne combinam.
Ce ar trebui sa fac ca sa combin cu ea?

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Buna! happy
Nu trebuie sa iei fata direct, cu vrei sa te combini cu mine? pentru ca s-ar putea sa primesti un refuz. Incearca sa vorbesti cu ea despre ce crezi ca ii place, vrobiti despre scoala si apoi intreab-o daca accepta sa vina la un film, pizza, suc cu tine, un loc mai intim unde ii poti spune ca o placi si doar atat. Apoi incearca sa ii arati asta, la scoala, in pauze, petrece-ti mai mult timp cu ea, fa-i complimente, cumpara-i cadouri ca sa o impresionezi si incearca sa o inviti si in alte locuri ca sa vada cat de mult va puteti distra impreuna. Dupa ce mai trece timpul intreaba-o daca vrea sa se combine cu tine. Daca spui ca te place, o sa fie mult mai simplu, dar nu o intreba din prima despre combinatie.
tongue Bafta!

7 răspunsuri:
| zelda a răspuns:

Daca tu crezi ca si ei ii place de tine atunci ar trebui sa-ti faci curaj sa vorbesti cu ea. Ea se asteapta ca tu sa te duci la ea sa vorbitihappy Zi-i pe mess daca nu ai curaj fata in fata( pe mess sigur aihappy ). Incearca sa vorbesti cu ea nu mai fi asa rusinoshappy

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Analizand semiotic si exhaustiv rationamentul expus, urmat fireste de o intrebare neretorica, deduc o inclinare naturala spre periferia activitatilor si sferelor de interes.Ai limbaj si comportament de bisnitar ba baiatule!-ca sa intelegi.Revenind asupra subiectului, trebuie sa iti atrag atentia sa nu confuzi activiatea profesionala cu cea privata.Atitudinea ta de vagabont de intersectie la servici prevaleaza si asupra celorlate situatii cu care te confrunti.A intreba ca un bisnitar pe langa stadion o fata daca vrea sa o combini e de neacceptat pentru NOI ceilalti.Revizuieste-ti atitudinea si limbajul si poate o sa combini o fufa spalata pe creier sau daca nu o sa combini in continuare telefoane si smenarii.
P.S:Cu cat combini un Nokia x 6? Cu un Audi Q7? Lasa un mesaj pe privat.Te-am pupat pe portofel barosane!
P.P.S:Sunt BAIAT!

| zzzzzzz1111 a răspuns:

Spune-i la un suc la o prajitura scoateo unde va si zii ca ti palce de ea si daca ar vrea sa stea cu tine dar nu din prima castigai increderea.

| yodeni a răspuns:

Ei bine in ziua de azi nu mai trebuie sa cuceresti o fata ca pe vremuri acum doar un sarut si va puteti combina. Dar daca nu vrei asa si esti mai romantic ofera-i flori, ciocolata si sa isi dea seama in totalitate ca o placi daca iti este rusine sa ii spui in fata spune-i printr-un biletel sau pe mess. bafta!

| Adelsi a răspuns:

In primul rand mai bine faci cum facea prietenul meu se comporta urat in preajma mea

| Marinutza_7496 a răspuns:

Nu mai folosi intrebarea "Vrei sa ne combinam?"Suna urat. Intreab`o "Vrei sa fim impreuna" sau "Vrei sa fi cu mine?" E mai bine asa. Fa rost de numarul ei de telefon sau de id, vorbiti, incearca sa te apropii de ea si dupa spune-i ce simti, sigur va aprecia faptul ca ai incercat sa ii fi prieten nu un baiat caruia ii place doar cum arata. Daca esti deja prieten cu ea spune-i ca sa nu afle de la alt cinevawinking

| mihai_6033 a răspuns:

Dai niste flori cheamo la o intilnire si apoi sarut-o