| Torres92 a întrebat:

Muncim in aceiasi inteprindere,in aceiasi faza de lucru
Ea e foarte inchisa,nu iti dai seama daca te place sau nu.(Asta e cel mai dureros ) laughing

incercam sa atrag atentia,dar nu prea mergea(cu altele merge din prima)
la sfarsitul zile de munca,imi cere sa o ajut cu ceva,pe un ton ciudat, dar zambind(aia a fost prima data cand vorbeam cu ea face to face)
A fost ciudat, toata ziua m am simtit respins si apoi vorbea cu mine de parca ne cunosteam de 3-4 luni

cand vorbeam cu un coleg in prezenta ei,ea vorbea peste mine(se baga in seama)
Tot se baga un coleg de al meu,fara success,toata ziua pe langa ea,dar nu prea ii iese nimic...
Astazi,am ajutat o cu ceva, imi raspunde cu:
"ooOO Vaii, mersi de ajutor"

Daca nu ma place nu o plac...scurt

Nu as vrea sa ma duc sa i cer numarul de telefon, si sa fiu refuzat cum a patit colegul si prietenul meu laughing

Voi ce parere aveti, am sanse sau imi pierd timpul degeaba?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Pentru o tipa mai inchisa, ti-a dat cateva semne destul de clare. Dar fiind mai ciudata, nu poti fi sigur niciodata.
Atunci cand te-a rugat sa o ajuti, ai pierdut o ocazie minunata. Ar fi trebuit sa o inviti la o cafea (sau altceva ce crezi ca I-ar fi facut placere). Nu pierde ocazia urmatoare!
Ar trebui sa actionezi cumva, nu lasa sa treaca mult timp si sa te considere neinteresat. Nu ii cere numarul din prima, invit-o la un pahar de vorba, cand mergeti ofera-i un trandafir rosu, daca accepta condu-o acasa si la sfarsit ii multumesti ca ti-a acceptat invitatia si ii spui ca te-ai simtit foarte bine cu ea.

| Torres92 explică (pentru SkyPilot):

Timpul e foarte scurt...prea scurt sa iau o decizie pentru ca a mai aparut una(o fata) la orizont..Acelasi tipar dar mai frumoasa si pare mai interesata de mine ca asta...
Nu as vrea sa alerg dupa 2 iepuri si sa nu prind nici unul...happy

| SkyPilot a răspuns (pentru Torres92):

Tocmai pentru ca timpul e scurt trebuie sa decizi rapid. Daca poti, incearca-le pe amandoua. Oricum, ce ti-am scris e general valabil.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Timpul este pretios, nu-l risipi!

| LoveSleep a răspuns:

Dacă crezi că merită, ia-o încet și ai răbdare cu ea.

| brianmolkeau a răspuns:

Trebuie sa incerci sa vorbesti cu ea intr-un mod subtil happy poate reusesti macar sa iti faci o noua prietena, nu iubita.