| soricica a întrebat:

Niciodata nu m-am luat dupa cineva, intotdeauna am facut ce am crezut ca e mai bine si nu mi-a parut rau.
Acum cred ca mi-ar prinde bine parerile voastre. Deci povestea mea incepe asa...
Acum 2 ani jumatate m-am combinat cu un tip mai mare decat mine cu 7 ani. La inceput mi-a fost frica de el [de ce nu stiu nici azi, dar imi era teama oarecum de el]. Incetul cu incetul am inceput sa il cunosc, apoi am inceput sa tin la el si mai tarziu sa il iubesc. Multa lume este impotriva noastra, inclusiv mama.
De jumatate de an ne-am mutat impreuna, totul e ok.
Cand l-am cunoscut era un temut interlop facand parte din mafia de care se temea aproape tot judetul. Era genul de baiat rau dupa care mureau fetele. De cand sta cu mine, s-a cumintit. S-a retras din "gasca" lui ca a spus ca vrea sa isi faca o familie. Deci intr-un fel e ok ca am reusit sa il schimb [zic eu].
Problema este ca in ultima vreme am inceput sa aplec urechea la vorbele spuse de alte persoane. Tot mai multa lume imi spune ca el isi va bate joc de mine si ca intr-o zi imi va intoarce spatele. Nu imi da niciun semn ca ar vrea asa ceva sau ca s-ar gandi macar la lucrul asta. Din contra chiar este foarte dulce si bun cu mine, se vede clar ca tine la mine. Am avut anumite probleme si el m-a ajutat, mi-a sarit in ajutor; intotdeauna mi-a fost alaturi.
Acum nu stiu ce sa fac si ce sa cred, multa lume il critica, nu vreau sa cred lucrul asta...nu stiu ce sa fac... voi ce parere aveti, ce credeti ca trebuie sa fac: sa inchid ochii la ce zice lumea sau sa imi pun un semn de intrebare?

9 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Doar stii si tu cum este in ziua de azi, mai nimeni nu vrea binele cuiva, poate acele persoane au ceva. cu acel baiat( in sensul ca nu il suport pentru. ca),, sau chiar cu tine. Daca tot nu stii ce sa faci, spune-i luui.

Nu ii spune cum ai scris la intrebare. Si pur si simplu spune-i ca nu mai suporti de barfele aiurite si minciunile pe care multi vor sa te faca fara succes sa le crezi. Ca vrei sa afle si el ce spune lumea, si ca daca e sa auda si el de la cineva ce se spune, sau mai bine ce ti se spune, ai vrea ca sa afle prima oara de la tine. Si dupa, cu ajutorul sauhee hee, veti continua discutia.

| emchristina a răspuns:

Buna. Lumea da critica pe oricine mai ales daca aude ca a facut anumite lucruri. Dupa cum ai spus si tu el era interlop si lumea normal ca asa il cunoaste, ca fiind un om rau. Dar tu esti cea care traieste cu el si tu il cunosti nu lumea. Oamenii din jur zic multe si poate exista persoane care nu-l cunosc si se tem pentru tine. Pentru ca ma gandesc ca lumea la care te referi este familia ta. Este normal ca ei sa iti vrea binele. Si de ce zice lumea ca el isi bate joc? Ce iti face? Pentru ca sunt sigura ca nu sta cu tine pentru bani.este adevarat ca atunci cand vine vorba de baieti rai mai ales de mafioti lumea se teme. Dar ca orice om si ei se indragostesc si au nevoie de o familie. Numai tu poti hotari ce o sa faci mai departe. Ai grija de tinehappy

| ταξιδιώτης a răspuns:

Eu zic sa mai tai pe ici pe colo...in punctele esentiale daca se poate...ce n-au mai ramas gaini in sat si baiatul a fost fortat sa se cuminteasca?

| blue23 a răspuns:

Buna, ti-am citit poveste si in mare seamana cu a mea, si eu am trecut prin ceea ce treci tu acum dar eu nu am ascultat de gura lumii si uite ca avem 8 ani de relatie din care 2 de casnicie, deci iti recomand si tie la fel, daca il iubesti si te iubeste va fi bine. Un "golan" cand iubeste cu adevarat crede-ma ca este capabil de orice pentru a te multumi si pentru ati arata cat de mult te iubeste DAR sunt niste reguli pe care trebuie sa le urmezi banuiesc ca tu deja stii aceste reguliwinking Succes!

| floriana08 a răspuns (pentru blue23):

Buna! Oare putem discuta in privat? Daca da te rog sa imi scrii in mesaj. Am o problema asemamatoare

| CodRiNitu a răspuns:

Eu zic sa nu asculti ce zice lumea. daca va iubiti voi 2 asta e cel mai important lucru. daca sa cumintit si mai bine. iubitiva nu asculta ce zice lumea. ca nu e bine! Funda? Mersi

| 1stResponder a răspuns:

Hmm.thinking pai n`ar trebui sa pleci urechea la tot ce zice loomea. Dar, sa incerci sa-l intrebi cu frumosu sa incerci sa afli ceva.intelegi? adica sa vezi daca vrea sa va despartiti, sau vrea sa ramaneti impreuna si sa faketzy o familie. Pe mine ma uimit povestea ta, si bvo pentru ca ai reusit sa il scori din "MAFIA" aceea. Ar fi putut ajunge in inchisoare.Eu te felicit, insa sa ai grija cu el.

| layla6550 a răspuns:

Buna povestea ta este interesantadar si foarte cunoscuta.eu te-as da asa un sfat.nu asculta gura lumiipoate intr-adevar elnu este asa cum zice ea insa daca te iubeste si se comporta super cu tine eu as crede ca niciodata nu-ti va face vri-un rau crede-ma stiu ce spun

| Monicutza_6534 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si sa-i spui ca nu vrei sa suferi. Nu mai asculta ce zice lumea!