| DenqOO a întrebat:

Nu inteleg de ce fetele, cand le intrebi sa iesiti, nu iti raspund la intrebare. De ce nu aveti curajul sa formati un raspuns?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai daca esti obsedat sexual, ce sa mai faca si ea, nu inteleg de ce dati msj la fete care nu sunt de voi, din 1000 de baieti daca va aprecia cativa aia frumosi restul sunt catelusi

| DonEduardo a răspuns:

Nu toate fac asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce ai prefera, sa primesti seen sau un mesaj cu un refuz? Nu te-ai simti prost daca ti-ar raspunde, iar raspunsul ar fi negativ?

| DenqOO explică (pentru anonim_4396):

As prefera mai bine sa zic "Nu vreau". Nu m-as simit prost. Ma simt prost ca mi-am pierdut timpul cu o fata care nu trebuia. Ca nu numai la accea intrebare nu mai raspunde. De exemplu i-am mai scris o urare si dupa si nici macar la aceea nu a avut bunul simit sa imi raspunda

| Morbid a răspuns:

Pentru că dacă ți-ar răspunde și ar spune adevărul, le-ar pune pe ele într-o lumină proastă pentru că te refuza.
De obicei încearcă să evite o conversatie in care ele ar ieși ca fiind persoane rele.
Știu ce zici și tine de bunul simt al fetei, sa ți explice de ce te refuza, cu exactitate, acum depinde de modul tau de abordare, poate sa te refuze okey sau chiar urât sa ți explice cu exactitate de ce te refuza și din ce motive nu vrea sa iasă cu tine. Chiar un refuz urât.
Nu te lua după chestia asta "îmi pasă de sentimentele lui, nu vreau sa l rănesc" NU II pasa de nimic, pur și simplu sunt prea imature și lase încât să ți răspundă la un amarat de mesaj, nu vor sa se simtă responsabile pentru tine.

| luffypk a răspuns:

Fie nu vrea sa aiba de-a face cu tine, fie este timida, cel mai probabil e vorba de prima varianta.

| nuamabsolutnicioidee a răspuns:

Sunt băiat, dar cred că nu răspund pentru că fie le este rușine, fie nu știu ce să spună. =)

| Kalibi1327 a răspuns:

De obicei ca să nu te rănească evita sa iti răspundă sau i este rusine asta depinde de genul ei de fata sau cum esti tu ca baiat

| DenqOO explică (pentru Kalibi1327):

Oi fi eu mai ciudat, dar mi se pare mai cu bun simt sa imi spuna "A, iubit" sau sa imi zica pur si simplu un nu, sau am altceva de facut. Imi dau si eu seama ca daca ma refuza de doua trei ori nu vrea sa iesim.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru DenqOO):

Poate n-o să-ți placă ce-ți spun.
Dar dacă nu cunoști o fată, n-ai nici o treabă cu ea, nu v-ați întlnit niciodată, nu poți să te apuci din senin să-i trimiți mesaje și să te mai și aștepți să-ți răspundă.
Și eu primesc grămadă de mesaje de la habar n-am cine, care se bagă în seamă. Ce să fac? Să stau să le răspund când habar n-am cine sunt?

Din punctul meu de vedere, chiar dacă te supără ideea, cel care trimite mesaj către o persoană pe care nu o cunoaște și cu care nu are nici o tangență, chiar nu merită un răspuns. Pentru că ăsta e un fel de agresiune.
(nu e acelaș lucru când e vorba de persoane pe care le cunoști și care te cunosc, într-un fel sau altul)

| DenqOO explică (pentru AndreeaWTS):

Aici te inteleg perfect si iti dau mare dreptate si aceasta problema mi-a mai zis-o si o prietena din copilarie.
Eu aici spun de o colega de serviciu cu care am mai vorbit de ceva timp. Si de celalalte exemple, fete cu care ma cunosteam deja.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru DenqOO):

După cum ți-am zis, nu e acelaș lucru când e vorba de persoane pe care le cunoști și te cunosc.
În situația asta, e normal să-ți răspundă la mesaj, indiferent dacă răspunsul e pozitiv sau negativ.
Dar există și posibilitatea ca tipa să nu fie hotărâtă dacă vrea sau nu să iasă cu tine (n-ai de unde să știi ce calcule au unele în cap) și atunci, faptul că nu răspunde e un fel de a trage de timp.
La fel de de posibil e și faptul că unele se feresc de refuzuri categorice. Probabil și din frica de a nu primi reacții agresive.

| mgtow a răspuns (pentru AndreeaWTS):

In situatia asta nimeni nu are voie sa cunoasca femei laughing sau i.o duce masa de mana in fata tipului sa-i zica asta e baiat fain bagate pe felie. Normal un om intreg la cap stie sa vorbeasca nu asteapta ATENTIE nici mura-n gura. Multe sant copilaroase nu au habar de conversatie nu stiu sa se poarte cu oamenii altfel zicea nu mersi esti urat nu imi place de tine sau ce motiv are ea.

Hai sa simulam alta situatie. Cineva de incredere face prezentare fie o prezinta pe ea sau il duce pe tip in fata ei. Vorbesc ei prima zi sau online totul cu recomandari ea nu zice nimic el o intreaba 5 chestii. Dupa ziua urmatoare ii mai spune ceva ea la fel buna apoi el nu mai zice nimic pentru ca vede ca nu are interes fata de el. Nu e greu sa zica arati ca naiba sau du-te in *** de aici asta e satisfactia e mai mare cand omul stie decat sa ramana in suspans. De aia oamenii stau singuri in marea majoritate sau culeg ocazional ceva pentru o noapte din cauza asta problemele comunicarii. Ele gasesc batausi care le baga in spital sau le omoara si aia care cauta raman in aer liber pana mor in depresie. Daca nu se descurca in alte metode desigur

| AndreeaWTS a răspuns (pentru mgtow):

Problema e că cei din generația noastră și cei de după noi, nu prea mai știu ce e viața reală. Sau îngropat în social media și vor să rezolve totul de acolo. Ascunși după un monitor.

Și e o mare problemă pentru că mulți nu sunt în stare să lege două cuvinte, nu sunt în stare să comunice, exact cum spui și tu.
Ea e atât de înțepenită la minte de nu e în stare să zică nimic, el crede că asta înseamnă că ea nu are intreres pentru el, și s-a dus naibii totul înainte să înceapă. De ce? Pentru că nu știu să vorbească. Nu știu să comunice. Știu doar să tasteze.

Unii spun că n-au curaj, de teama de a nu fi respinși.
Ce naiba mai înseamnă și asta? Și dacă ești respins/ă ce?
Care e problema?
Ai doar un număr limitat de încercări? Există doar o singură fată/băiat pe lumea asta? Și gândești că ori e ăsta/asta ori s-a terminat cu viața ta?
Care e problema?
De unde modul ăsta idiot de a gândi?
Te închizi în casă și stai să "vânezi" doar pe net cu mesaje tâmpite, pentru că doar acolo te simți tu în siguranță.
Vezi unde e aberația?

| mgtow a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Ne.am dus naibii pe apa sambetei. Generatie tampita de oameni

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Nu ar fi o problemă mediul virtual ci faptul că unii băieți se poartă urât,sunt bădărani, nesimțiți în realitate.În plus atunci când sunt refuzați de fete devin agresivi fizic sau verbal.Și atunci le înțeleg pe fete ce spaimă au unele când vezi atâția necunoscuți care vor atenția ta.Și atunci ce poți face decât să aștepți să vezi intențiile lor căci câte fete atâtea variante de răspuns și fiecare cu gândirea ei. Oricum un băiat manierat în realitate la fel va fi și în online, iar unul mincinos, prefăcut, care vrea doar să te bifeze pe lista lui de cuceriri cum se poartă față în față așa va fi și în mediul virtual.Ca fată atâta timp cât nu cauți aventuri ești în siguranță.