| Doar eu_5952 a întrebat:

Nu stiu...simt un gol imens in inima cand ma gandesc la el(fiind baiatul de care imi place)...Cred ca si el ma place putin dar cand ma vede prin parc niciodata nu ma salutasad ( e si cu prietenii lui). El a aflat de la o fata ca il plac dar la inceput era doar o gluma.Chiar va rog sa ma ajtati pentru ca nu stiu ce sa fac.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dar cand este singur, nici atunci nu te saluta? Poate ar fi cazul sa uiti de el, inca nu-i crescut destul sa se uite dupa fete. thinking

| Vizitiul a răspuns:

Voi, generatia messenger, nu sunteti capabili sa purtati o discutie in realitate, dar pe messenger sunteti niste tupeiste de nu-i adevarat. De unde schimbarea asta in realitate? Vi s-a taiat elanul?
Daca simti ceva pentru el, te duci si-i comunici. Chiar asa-i de greu? Cand vad astfel de intrebari imi vine sa intru-n voi si sa nu mai ies pana-n iarna. Dar voi chiar nu apelati la creier? Tind sa cred ca va place sa suferiti, sa va stresati, iar pe urma veniti sa ne stupefiati pe noi cu astfel de infantilitati. Revino la realitate, domnisoara.

| sdfgsdf a răspuns:

Fa ce zice "Dany", bafta!winking

| Jack_5106 a răspuns:

Prin comunicare poti rezolva o mare parte din problema.Incearca sa vorbesti cu el cand este singur, fara prietenii lui, deoarece uneori prietenii pot influenta negativ o relatie, mai ales daca el este timid.In preajma prietenilor lui nu cred ca va vorbi serios cu tine despre o eventuala relatie, se va eschiva si va incerca sa se fereasca de comentariile prietenilor lui. Vorbeste deschis cu el spune-i ce simti, incerca sa afli daca e reciproc sentimentul (tu crezi ca si el te place putin) si daca nu o sa fi multumita de ce afli, nu ajungeti la un consens, spune-i ca preferi ca discutia sa ramana doar intre voi doi departe de urechile prietenilor lui si puteti ramane amici.