| anonim_4396 a întrebat:

Nu-ti da cu parerea, daca "vorbesti sa fie"!

Mai am putin si termin facultatea si sunt cu o fata de un an.
Problema e ca pana sa o intalnesc pe ea n-am simtit vreo data afectiune, interes (mai pronuntat) sau teama de a putea pierde o fata.
Pur si simplu eram ciudat si nu simteam nimic pentru nimeni si ma durea undeva de ce se intampla cu ea, ei, oricine.
Intrebarea mea e:
- Credeti ca e normal sau e o problema, daca simt pe interior ca "explodez de sentimente" (fericire, ura, tristete, etc) de cand sunt cu ea?

Niciodata nu am simtit doru de cineva si la naiba, nici de maicamea nu am simtit dor vreo data.
Niciodata nu am mai plans pentru ca iubesc pe cineva, pana la ea (wtf... e normal?).
Pur si simplu niciodata nu am simtit sentimente atat de puternice, pana la ea. n-am fost gelos, suparat pentru o fata, sa ma tem ca m-ar lasa.
Inainte daca ceva nu mergea si mi se parea mie nu stiu ce, mai mult de 4-5 zile... nici nu mai asteptam si ma desparteam de curca; si asta si la relatiile mai lungute, cand le sfarseam nu simteam tristete sau ceva de genu, ci o usurare.
Acum, e prima data cand imi pasa, incerc sa fac sa iasa totul bine;
Si mai presus de toate... wtf. am plans pentru ca imi era dor de ea!?
Inca odata intreb:
Ti se pare normal sau am ceva neregula la "cucu"?

Chestia cu psihologu iese din calcul si de asemenea si "impusca-te, sari de pe bloc si ...etc "

Multumesc!

AI GLUME? DU-TE LA UN Stand Up Comedy!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu-ti fie frica, nu-i ceva anormal ce se intampla acum. Dar mi-e mila de fetele cu care ai fost inainte si de maica-ta.
Acuma, tot va veni o zi cand iti va fi dor de mama, roaga-te sa vina cat mai tarziu.
Pa.

| Cristinutzzzza a răspuns:

Ah daca ar fi asa si iubi meibatting eyelashes:X F frumos fata aia ar trebui sa fie mandra ca are un asa baiat care plange de dorul eI:X Fi fericit si iubesteo asta daca simti ca si ea e la fel.caci alfel fi mai rece pentru ca i se va urca la cap:*incearca sa mai ascunzi din sentimente si ea sa nu stie ca tu plangi de dorul ei sau etc.fi tu insuti:*

| ConnstanntiN a răspuns:

Prietene, ai dat de dracu' te-ai indragostit! big grin

| Lore2good a răspuns:

big grinbig grinbig grinSuper! Esti printre norocosii care poti simti dragostea adevarata.Tot ce poti sa faci e sa o traiesti, sa ai grija de iubita ta si sa fiti fericitihappy

| angel09 a răspuns:

Buna! pai asta inseamna ca ai descoperit dragostea norocosule! Este cat se poate de normal sa ai sentimentele astea si probabil la tine sunt de 2 ori mai intense si e normal sa fii panicat daca zici ca nu ai mai avut niciodata asemenea senzatii.Nu ai nici un fel de problema cu,, cucu" esti bolnav de dragoste nimic mai mult. Putini mai reusesc sa simta cu adevarat iubirea. Felicitari!

| Alexintunecatul a răspuns:

E totul in regula man! Daca fata e ok si merita lasa-te purtat de val...si fa-o sa se simta speciala ca vad ca si ea te face sa te simti la fel! Multa bafta si o zi faina

| VFC93 a răspuns:

Bravo tie! tongue Ti-ai gasit jumatate! Pretuieste-o ca pe ochii din cap, nu se stie cand vei mai gasi una ca ea! happy