| millar a întrebat:

Nu va inteleg, cum puteti sa va culcati asa usor cu o persoana?
Mi-am pierdut virginitatea la 19 ani cu un baiat care mi-a zis dupa ca pentru el nu a insemnat nimic si asta m-a cam distrus. Si acum nu imi pot imagina macar cum ar fi sa ma atinga alt baiat, nici macar nu pot sa iau in brate un baiat.
Dragilor aveti grija, din punctul meu de vedere sexul e cam nimic.
Faceti asta cand va simtiti voi 100% pregatiti.

71 răspunsuri:
| Dolila a răspuns (pentru millar):

Îmi pare rău de situație. Eu cred că amândoi ați greșit, dar tu poți învăța din ce ai trăit, nu ai făcut doar o "experiență".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dolila):

"E clar că nu ai habar de cum gândesc fetele/femeile în ziua de astăzi."
Da, înainte mureau de grija bătăii pe care ar fi primit-o de la taţii lor dacă s-ar fi aflat că nu mai sunt virgine, iar în ziua de azi mor de grija a ce va spune iubi. Unele nici nu realizează că poate pieliţa aia nici măcar n-a fost vreodată acolo.

"Poate vei înțelege cândva că nu suntem în filme/povești."
Da, e ceva foarte greu de schimbat într-adevăr...să realiezi că pielicica aia nu ar trebui să însemne nimic pentru tine.Trebuie doar să-ţi foloseşti creierul.Să gândeşti.Să nu te mai laşi influenţată de părerile unora care au rămas tot cu concepţiile lor tâmpite de pe vremuri.Se cheamă evoluţie.

| millar explică (pentru anonim_4396):

Nu i vorba de pielita aia e vorba de intimitate ca m-am daruit unui om si pentru el nu a insemnat nimic ca am focut toate acele lucruri pentru prima data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru millar):

"m-am daruit unui om"
Da, asta e problema.Pentru tine sexul e un cadou pe care i-l faci lui,nicidecum o activitate plăcută pentru amândoi.Şi femeile simt plăcere sexuală,nu doar bărbaţii,sper că nu te-am şocat prea tare cu această informaţie.

"pentru el nu a insemnat nimic ca am focut toate acele lucruri pentru prima data"
Nu are de ce să însemne ceva pentru el nici că e prima,ori a doua, ori a o suta oară.
Atâta timp cât tipul nu e un dobitoc căruia să nu-i pese (nu la modul la care crezi tu că ar trebui să-i pese) că pentru tine e prima oară şi să te bruscheze cu ceva încât să ai dureri spre exemplu sau pur şi simplu să te inhibe, să te facă să te simţi inconfortabil prin tot felul de gesturi şi comentarii de rahat, problema e la tine.

Dacă v-aţi scoate din cap ideea că aveţi o a opta minune a lumii între picioare, aţi avea o viaţă mult mai fericită.Aşa staţi şi vă frământaţi aiurea pentru ceva care e atât de nesemnificativ.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pentru tine sexul reprezinta numai un schimb de fluide si placere... Atunci de ce nu faci sex cu prima persoana care iti iese in cale? E absolut normal sa se simta afectata atat timp cat are sentimente pentru omul ala. Sau tu faci sex numai cu persoane la care nu ai nici un fel de sentiment/ conexiune fata de ele?

| Dolila a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi vei că nu ai înțeles ce am zis? Deschide ochii și vezi că nu de pieliță se plâng fetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

"Si pentru tine sexul reprezinta numai un schimb de fluide si placere..."
Poate fi şi numai atât, dar poate fi şi un act intim care se consumă între doi oameni care se iubesc.
"E absolut normal sa se simta afectata atat timp cat are sentimente pentru omul ala."
Nu, nu e "absolut normal" să se simtă afectată pentru ce a zis ea că se simte afectată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dolila):

Fii tu mai explicită atunci.

| Dolila a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nici în comentariul precedent nu am fost...
Te crezi încă în secolul 20 și că doar tu gândești diferit. Cu riscul că-ți spulber universul, nu este așa cum spui. Pentru tine suferință=pată de sânge, serios?

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

E intim oricum ai da-o, atat timp cat te afecteaza intr-un fel sau altul numai respirand in aceeasi camera cu unele persoane.
Poate ai dreptate, dar nu vad nimic gresit sa pui pret pe tine.

| SilentRain a răspuns:

Din păcate există și altfel de jigodii, mergi la un psiholog

| Dolila a răspuns (pentru anonim_4396):

"de pe plajă în timp ce mă relaxez la umbra unui palmier savurând un cocktail " ce vise ailaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dolila):

"Dacă nici în comentariul precedent nu am fost..."
Nu, nu ai fost.
"Te crezi încă în secolul 20 și că doar tu gândești diferit"
Nu.Mă cred în secolul 21 şi nu, nu cred că sunt singura care gândeşte aşa.Chiar mă bucur că nu sunt.
"Cu riscul că-ți spulber universul, nu este așa cum spui"
Stai liniştită că n-ai reuşit.
"Pentru tine suferință=pată de sânge, serios?"
Nu pentru mine, pentru ele.Pun preţ pe ceva lipsit de importanţă, fie că vorbim de himen sau virginitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

"E intim oricum ai da-o"
Da, e, dar sexul cu persoana iubită implică şi sentimente.E diferit.De aici şi separarea lor în sex şi dragoste, dar eu prefer să-i zic sex în ambele cazuri.
"nu vad nimic gresit sa pui pret pe tine"
Dacă prin asta vrei să spui că nu e greşit să faci sex din propria ta voinţă, fără să fii influenţat de nimeni, să te gândeşti la ce-ţi doreşti tu în primul rând atunci nu, nu e nimic greşit în asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dolila):

Dar chiar acolo eram...

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

E diferit in ce sens? Daca ai alege intre a o face din plictiseala numai din atractie cu cineva sau a astepta Persoana potrivita.ce ai fi ales, Daca totusi ai iubit.
De acolo, eu credeam ca ai fost traumatizata in trecut de le separi...
Vad ca esti o fata buna, dadeai impresia de frustrata.

| Dolila a răspuns (pentru anonim_4396):

Care ele? Ele din visele tale.
Am înțeles că tu te culci de pe la vrei 13 ani(doar în vise), foarte bine, poți fi mândră. Că dacă tot zici că n-are importanță virginitatea, atunci nu te deranjează dacă zic asta. Vezi că încă dormi.

| Dolila a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dar chiar acolo eram..." în pat, bine, stai comod acolo jos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

"E diferit in ce sens?"
Pentru că implică şi sentimente,nu e numai băgat şi scos de penis din vagin.
"Daca ai alege intre a o face din plictiseala numai din atractie cu cineva sau a astepta Persoana potrivita.ce ai fi ales"
Din plictiseală? Cine face sex din plictiseală?
Nu prea am fost fană a aventurilor niciodată, iar după ce ajungi să fii cu cineva cu care să poţi avea trăirile alea, trăiri pe care cu un om oarecare nu le-ai putea avea, o să vezi că nici nu se compară senzaţiile, e mult mai intens atunci când ţii la acel cineva.Desigur,sunt bune şi aventurile în lipsa unei relaţii.
"De acolo, eu credeam ca ai fost traumatizata in trecut de le separi..."
Nu ştiu de ce ai crede aşa ceva pentru că am zis asta, dar în fine.
"Vad ca esti o fata buna, dadeai impresia de frustrata."
Cam des îţi schimbi tu impresiile despre mine.Şi ţi le mai schimbi şi radical. Eşti amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Dolila eşti dusă rău, bine că mi-ai dat ignor. rolling on the floor

| Dolila a răspuns:

ce ai? Nu ți-am dat ignor, dacă o făceam nu mai vedeam activitatea ta.
"@Dolila eşti dusă rău, bine că mi-ai dat ignor" laughing laughing dacă altceva nu știi să ce să spui...
Hai că nu-mi mai bat capul cu copii. Credeam Că ești mai mare, dar acum am văzut că mai ai mult de învățat.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu,dar asta nu inseamna ca te urasc/ sau ca am ceva cu tine.
Sunt virgin cu probleme de comunicare, de care nu s-ar apropia nici o fata, intelege ma si pe mine...

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce rea esti.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Si agresiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dolila):

Îmi dăduseşi.
"dacă altceva nu știi să ce să spui..."
Păi atât am apucat să văd...că eşti cam dusă, o cam iei pe arătură.
"Credeam Că ești mai mare, dar acum am văzut că mai ai mult de învățat."
12 anişori am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Rea şi agresivă? De data asta chiar nu am fost...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Mai că îmi şi smulgi o lacrimă.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur.

| Ofiintă a răspuns:

Sunt constientă de faptul că suferi și imi pare rău că treci prin una ca asta. Experiența s-a consumat, prin urmare, nu puten da timpul înapoi, însă este important să iti regasești linistea.
Cu toate acestea, nu virginitatea sau pierderea acesteia este ceea ce te macină, ci modul în care acel bărbat a ales să te trateze.
El a fost o alegere nepotrivită. Nu este persoana pentru tine.
Va veni și momentul în care o să iti dorești atingerile cuiva, nu iti face probleme, dar până atunci te sfătuiesc să iei o pauză.
Dacă consideri că nu reusești să treci peste de una singura, încearcă să vorbesti cu un psiholog.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Eu unul nu s asa