| anonim_4396 a întrebat:

Obsesie sau?

Buna seara.
Ma confrunt cu o situatie mai delicata si as avea nevoie de cateva pareri: vara trecuta am cunoscut un tip, iar de la prima intalnire am facut sex, iar ulterior eu nu am mai dorit sa am vreo legatura cu acesta. Intamplator ne-am revazut, iar de curand am facut acelasi lucru: sex. El dispare si reapare dupa anumite perioade de timp, insa de fiecare data tine sa-mi reaminteasca ca ma vrea, iar si iar. Tot timpul mi-a spus ca ii plac PREA MULT si ca ma vrea. Am ajuns sa cred ca cred ar putea fi o obsesie, voi ce credeti? Multumesc.

16 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Faptul ca apare și dispare te face sa înțelegi ca nu este al tău. Faptul ca omul în general își dorește ce nu are explica de ce îl vrei. Nu mi se pare obsesie mi se pare o reacție normala din partea ta. Confuzia I'm general apare când începi sa te îndrăgostești.

| She03 a răspuns (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Nu ca ar fi vorba de vreo obsesie din partea mea, ci mai degraba din partea lui. Poate avea pe oricine altcineva, dar cu exceptia mea. Ori atunci cand se intampla sa avem o "conexiune" devine alt om, isi schimba radical comportamentul. Orice sa ma aiba. "Vede" in mine. sex. I-am cerut sa ma uite, nu i-am cerut nimic altceva, nu are obligatii si totusi. el ma vrea.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru She03):

Am fost în situația în care la un moment dat aveam mai multe gagici iar cele care ma refuzau nu făceau decât sa ma ambiționeze mai mult. Sa îmi probez limitele. Sa vad cat pana unde. Asta ma atrăgea mai mult. Te-ai gândit ca el fiind obișnuit sa aibă pe oricine tu îl ambiționai ca ii taiai craca? big grin Atunci decide tu cum vrei sa o numești. Ambiție sau obsesie.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este curata obsesie.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu prea pare a obsesie, era obsesie daca te cauta foarte des pentru sex, dar cum voi va intalniti numai intamplator si faceti sex nu mai e obsesie.

| She03 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Ne-am reintalnit la un moment dat intamplator, desi si aici e un semn de intrebare. Cred ca aflat unde lucram si de aici. Intr-adevar, atunci cand revine vrea sa aiba o legatura cu mine, dar faptul ca imi spune tot timpul ca ma vrea, ma indoiesc ca ar dori o legatura serioasa. Ulterior, eu decid sa nu mai comunic cu el un timp, apoi cand cred ca totul s-a terminat, revine. Suntem si in orase diferite si asta conteaza. Mi a propus chiar sa locuim un timp ca mai apoi sa avem si o familie, insa nu l pot crede. Astazi cand i am spus ca il vreau si eu, el s-a tot axat pe sex. Ce este asta? Poate fi confuz? Nu a intrat intr o alta relatie

| Emma30555 a răspuns:

Dar tu de ce nu încerci sa ai o relație cu el dacă îți place? Joaca asta e drăguță dar nu tine, e doar sex și atat

| She03 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu pot avea o relatie cu el din simplul fapt ca nu este hotarat. Este concluzia la care am ajuns eu. Iar pentru ca e sex si doar atat, are libertatea din lume sa faca ce-o vrea si el stie asta si totusi. tot pe mine ma vrea.

| Emma30555 a răspuns (pentru She03):

Tu gândește te la tine nu la el sau motivele lui. Dacă îți place asa este ok dacă deja începi s-a cam suferi mai bine lasă l sa și vadă dedrum

| Lawliet14 a răspuns (pentru She03):

Poate te iubeste, sau nu. Pune-l sa jure ca nu te insala si-si doreste o familie cu tine!

Răspuns utilizator avertizat
| Silwian a răspuns:

Cati ani ai?

| Pz a răspuns:

De eu zic sa nu mai ai legătură cu el.ce vârstă ai?

| abcdefghjklmnoprst a răspuns:

Ii place s-o faca cu tine pur si simplu