| Kinus12 a întrebat:

Ofer funda!

Există oameni virgini pe o viață întreagă? Dacă da, care ar fi cauzele?

Mulțumesc frumos happy

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sunt labili psihici

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Lipsa atractiei fizice, o viata religioasa sau pur simplu nu vrea sau are o boala cine stie

| Violleta2022 a răspuns:

Maicutele si calugarii sunt cei care isi dedica iubirea si trupul, credintei, religiei si lui Dumnezeu.
Asa ca, ei raman virgini prin vointa lor, pana la moarte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-i transmita cineva acelui imbecil retardat cu numele de Edisor27, ca intrebarea a fost pusa la modul general si nu particular al preotilor sau calugarilor ortodocsi. Faptul ca el este un cretin prost aceasta "calitate" incontestabila rolling on the floor nu-i confera dreptul sa-i considere pe altii fraieri sau sa polemizeze cu oricine. laughing

| Kiwibibilă a răspuns:

Preoţii
Daaar e discutabilă şi chestia asta.

| Edisor27 a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Pardon, calugarii pot sa ramana virgini. Preotii nu. Ca sa fii preot trebuie sa ai neaparat o sotie.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Edisor27):

Mă refeream la episcopi. Sau preoţii catolici.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Edisor27):

Daca nu ai aflat pana acum te instiintez ca preotilor catolici le este INTERZIS sa se casatoreasca sau sa intretina acte sexuale. Conform perceptelor religiei catolice, slujitorii acestei biserici, popii, episcopii, si capul bisericii adica papa, prin legamantul/juramantul facut in fata lui dumnezeu se obliga sa ramana virgini intreaga viata. Nu mai raspunde aiurea daca nu ai cunostintele necesare in respectiva tema, problema. big grin

| Edisor27 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Fraiero, nu am zis de preotii catolicii de cei ortodocsi

| alintaroma12 a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Preotii au preotesele lor laughing)))
eventual monarhii sau calugarii

| Kiwibibilă a răspuns (pentru alintaroma12):

Aia sunt minoritari. Eu ma refeream la preotii carolici, calugarii, episcopii etc.

| Camitzaaa a răspuns:

Sunt chiar barbati virgini. Care deseori nu au noroc cu fetele in adolescenta iar cu timpul au devenit nesiguri pe ei, asa de nesiguri incat cred ca incercand macar nu are nici un rost ca (cred ei) nu vor avea rezultate oricum.

| Capusneac_Daniela_2003 a răspuns:

Nu. Poti ramane virgin doar daca nu ai cu cine s-o faci. Ceea ce e foarte, foarte putin probabil.

| Kinus12 explică (pentru Capusneac_Daniela_2003):

Și contează mult dacă ai defect de vorbire? Sunt posibilitățile de euro rămâne virgini mult majoritatea mari?