| hiroyoshi a întrebat:

Ok, uite care e problema. Vara trecuta (vara lui 2011) am cunoscut o fata. Era in grupa cu mine la tenis. Cand a inceput scoala, ea invata dupa-masa, iar eu dimineata, asa ca faceam antrenamente separat. Pe la sfarsitul toamnei am inceput sa iesim in oras, la film, etc. Apoi, am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si ea a acceptat. Pe la sfarsitul lui decembrie, insa, am avut o problema destul de mare de familie, si nu am mai avut dispozitia sau posibilitatea mai bine zis sa raspund la telefoane, sau sa intru pe net, mergeam doar la scoala, apoi veneam acasa si ma inchideam in camera, citeam sau stateam si ma uitam la tavan. N-am mai vorbit cu ea deloc. In primavara, cand lucrurile s-au mai calmat, am vrut sa o sun, sa vad ce mai face si sa-mi cer scuze, dar am aflat ca ea are alt prieten. Eh, de curand am aflat ca s-au despartit. As vrea sa vorbesc cu ea, dar nu stiu... Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| StRuMP a răspuns:

Ar fi trebuit sa ii explici situatia atunci la inceput sa nu creada fata ca o ignori sau ca vrei sa scapi de ea. oricum, corect ar fi sa o recucerestiwinking

3 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Buna!
Ai putea sa o contactezi si sa iti ceri scuze pentru toate cele intamplate, insa sa pastrezi legatura cu ea doar ca prieteni, pentru ca de relatie nici nu se mai pune problema. Daca ar fi tinut la tine nu ar fi renuntat asa de usor incat sa se duca in bratele altuia. Cred ca e mult mai bine asa.

| ImHere a răspuns:

Fii la fel ca inainte. Ei i-a placut tipul care erai, daca s-a pus cu altu' nu inseama ca na mai tinut la tine, doar ca nu mai aveai timp pentru ea.

| TheDarkKing a răspuns:

Fi sincere si spune-i sentimentele tale care le ai fata de ea