| anonim_4396 a întrebat:

Peste o saptamana va fi ziua mea(implinesc 17 ani) iar prietenul meu imi va lua cadou dar eu nu le-am spus parintilor ca am prieten si daca le-as spune nu stiu, poate ar spune sa il invit acasa de ziua mea dar m-as simti ciudat pentru ca nu e o relatie serioasa deocamdata, e de o luna si ceva.
Voi ce ziceti sa merg cu el in oras si sa fac cinste sau acasa? Cum ar fi mai bine, voi cum ati proceda?

16 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Draga, eu ca si mamica, iti spun sa mergi acasa (poti face petrecerea chiar acasa) - parintii tai se vor bucura ca ai incredere in ei si pentru faptul ca nu te ascunzi cum fac alte fete de varsta ta poti capata chiar si o "bila alba" din partea a lor tai...multa sanatate si multi ani fericiti...

| Psihoyounger a răspuns:

Avand in vedere ca relatia este incipienta, te-as sfatui spre a nu te angaja intr-o intalnire atat de serioasa precum cea de "acasa". Poti merge in oras cu el. Asa va veti simti mai comod, iar odata ce relatia se va stabiliza, il poti duce acasa pentru a-l prezenta parintilor tai, daca el e de acord. Daca te iubeste sincer, nu prea ar avea de ce sa nu vina. Atentie: am spus "nu prea". Exista mica posibilitate ca prietenul tau sa aiba probleme familiale care sa nu ii permita o prietena, motiv pentru care ar putea dori ca relatia sa ramana in intimitate. Dar revenind la subiect, in oras v-ati simti mai in largul vostru. Acasa vei sarbatori alaturi de cei dragi intr-un alt cadru. Desi daca el isi arata intentia de a veni la tie acasa, nu il refuza.

Poti vorbi si cu mama ta sau cu tatal tau si sa ii informezi despre prietenul tau, dar explica-le ca nu e ceva serios si nu au de ce sa isi faca griji.

Si nu in ultimul rand, La Multi Ani pentru cei 17 anisori, sa ai parte de o viata frumoasa, plina de iubire, fericire si impliniri. Bafta!

Psihoyounger

mira
| mira a răspuns:

Este o relatie incipienta si n-are rost sa-l aduci acasa pe baiat.Totusi este bine asa usor, usor sa-i spui mamei tale ca cineva te simpatizeaza. Sfaturile ei iti vor fi de ajutor.

| M.J. a răspuns:

Mai bine in oras... daca sp ca este vb despre o relatie recenta... poate mai tarziu o sa va despartiti si apoi o sa iti fc un alt prieten... o sa il aduci si pe el acasa...si tot asa. ce or sa zica ai tai? nu te grabi

| alexa a răspuns:

Hei nu are rost sa te complici
e ziua ta si ar trebui sa te bucuri nu sa stai cu emotii din kuza prietenului tau... dar daca vrei sa fiti doar voi 2 mai bine iesiti in oras, dakt sa vina lau acasaa. poate nici el nu.si doreste lucrul acesta
si d c nu le spui alor tai? fii sincera si vei avea de castigatwinking
multa baftawinking

| ViVi a răspuns:

Eu zic in oras sa nu te complici si cu parintiihappy

Răspuns utilizator avertizat
| Dorinel a răspuns:

Chiar trebuie neaparat acasa?
Incearca si tu la un mall du-te distreazate cu prieteni...
Apoi mergi la restaurant ceva mancati si asta e...
Bafta

| macarale a răspuns:

Sunt doua chestii diferite. in legatura cu ziua ta, mai bine mergeti undeva in oras, fara parinti.
in legatura cu prietenul, daca spui ca nu este nimic serios, poti sa nu te complici cu marturisiriwinking

| www a răspuns:

In oras.

| rosepassion a răspuns:

In oras ar fi mult mai bine... daca u crezi ca poate fii cv serios si k merita s il cunoasca printzi atunci dul acasa l u

| KidutzzZuu a răspuns:

In oras e mult mai bine.love struck

| tremuriciiuliana a răspuns:

Eu as spune sa il prezinti parintilor tai si eu am prieten si sunt tanara dar parinti mei au stiut mereu de mine si cu cine umblu si de multe ori mama ma ajuta chiar si cand sufeream bafta

| margaritar a răspuns:

Aha in oras mai bn...lasa ai timp sa il duci si acasa daca e sa fie ceva serioswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acasa o ora-doua cu parintii si cativa prieteni si apoi iesiti toti in oras la o discoteca. Cand un baiat iti cunoaste parintii nu va putea sa iti faca mari probleme pentru ca stie ca parintii tai l-au vazut, l-au cunoscut. Cel mai bine fetelor, prezentati-i pe prietenii vostri parintilor si veti fi si voi si ei mai linistiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acasa pentru ca sa il cunoasca