| Kalibi1327 a întrebat:

Poate ca nu o sa îmi răspundeți la asta dar va rog ajutați-mă cu un sfat ceva, mi-a întârziat 17 zile iar luna trecuta mi-a venit încet, acum am scurgeri albe și dureri mari de burta și de spate iar sânii sunt ca niște baloane (asa le simt și dor) niciodată nu mi-a întârziat atât, am continuat sa fac încercând sa uit de întârziere și el zice ca m-am îngrășat puțin și vad și eu asta, dar nu prea mănânc iar ieri după ce am mâncat mai spre seara am avut o stare de greata și încă tot o am. Va rog ajutați-mă cu un sfat, sunt foarte stresata și am încercat sa nu fiu, dar nu pot sa stau linistita.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Chiar! Important este daca ai avut contacte sexuale neprotejate dupa ultima menstruatie.Inainte, este irelevant, deoarece menstruatia este garantia ca nu exista o sarcina.Important este ce ai facut dupa.Ai avut sau nu contacte neprotejate dupa ultima menstruatie?

Dar este de mentionat ca daca ai ciclu neregulat in general, nu e nimic anormal sa experimentezi astfel de situatii.Va trebui sa mergi la endocrinolog si apoi la ginecolog pentru a primi tratament. Daca nu, cam acesta va fi scenariul mereu...
In orice caz, ceea ce ai descris, pare a fi sindromul premenstrual si nu te ingrasi de la o posibila sarcina atat de mica, sa fim seriosi...

1 răspuns:
| alexmartis a răspuns:

Ai avut contacte sexuale pui?