| deiutza_9183 a întrebat:

Poate ma puteti ajuta cu un sfat ceva.sad
Acum 2 zile m-am despartit de pretenu meu dupa o relatie dce 8 luni...pentru ca mi-am dat seama de mult ca nu merita sa stau cu el dar na am sperat ca se va schimba l-am inteles ca nu e destul de matur pentru mine dar acum 1 luna a venit macasa din strinatate si atunci s-a schimbat de tot nu mai ne vedem m-a sunat doar cand era la scoala nu stiam ce sa cred l-am lasat in pace dar el tot a continuat asa si cu durere in suflet i-am zis ca cel mai bine ar fi sa ne despartim...
De atunci nu pot sa nu ma gandesc la el incep sa plang si nu ma pot opri pana si in somn plang...sad
El mi-a demonstrat ca nu ii pasa si m-a lasat in pace nu a mai dat nici un semn de viata...insa eu ma simt atat de singura fara el poate si obijuita e de vina toate lucrurile imi amintesc de el...
Ce credeti ca ar trebui sa fac poate uni dintre voi ati trecut prin asa ceva ajutati-ma va rogsadsad

multumesc:*

Răspuns Câştigător
| bogdanl a răspuns:

Actiune si reactiune...scuze...dar ce oferi aia primesti... Poate el e mai orgolios si ii e cumva sa vina la tine si sa insiste. Poate stii ca sunt fete carora nu le plac tipii insistenti si el crede ca esti una dintre ele... Sau poate ma insel si si-a gasit pe altcineva-caz in care trebuie sa astepti sa termine cu ea si dupa acea sa vb cu el de relatia pe care ati avut-o si ce nu a mers bine. App, barbatii in general nu stiu sa citeasca gandurile. Poate ce ti se intampla acum tie ii se intampla si lui.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se prea poate ca el sa fi fost influentat intr-o oarecare masura de s-a schimbat mai brusc. Oricum, tu ai spus-o ca nu se mai putea asa. Ai putea sa vorbesti cu el deschis atingand toate subiectele. Il rogi sa fie sincer ca sa intelegi unde nu a mers. Poate se mai poate schimba, desi e greu de crezut. Daca totusi nu e cale de intors incearca sa iesi cat mai des cu prietenii si sa iti traiesti viata. Mai sunt si alti baieti.

| CevaNormal a răspuns:

Pai sa inteleg ca tu ai fost cu initiativa sa va despartiti? si ti-ai dat seama ca n era chiar asa cum gandeai. Inainte de a lua asa o hotarare trebuie sa te gandesti putin mai bine, si evident ca hotararea nu trebuie sa fie definitiva pentru a nu aparea momente de asta. Deci sfatul meu este sa te duci la el, si sa-i tot ce simti pentru el, cine stie poate totul se va aplana si vei fi mai calma, linistita, si mai fericita, bafta

| anad a răspuns:

Ai putea sa stai de vorba cu el si sa incerci sa te lamuresti de ce s-a schimbat si te trateaza cu indiferenta. S-ar putea sa fi avut si mama lui ceva de spus in legatura cu relatia voastra. Oricum, tu spui ca ti-ai dat seama ca nu merita sa stai cu el! Macar te consolazi cu gandul ca tu ai pus punct! Durerea sufleteasca, ca orice durere, cere timp pentru. vindecare. Ai sa vezi ca, pe masura ce trece timpul, doare tot mai putin.

Răspuns utilizator avertizat
| coddy24 a răspuns:

Sper sa te ajute asta, dupa 8 luni nu poti vorbi de dragoste cu sigurantza. dar ca iti e dor de el asta e alta treaba nu stiai ca indiferenta doare cel mai tare? si eu m`am despartit dupa o relatie de 5 ani de iubita mea pentru un motiv extrem de banal. incearca sa iesi cu altcineva sau cauta sa-ti umplii timpul si gandeste`te ca e fericirea ta la mijloc nu a lui. si dc nu te cauta. 2 motive are pe alta sau nu`i pasa de tinewinking
sfatul meu : are balta peste...ciao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerel in casatorie.va fi al tau cu acte. si va fi obligat sa stea cu tine pana divorteaza.alta solutie nu e.sau rapestel.cu cateva fete, du-l acasa si leagal de piciorul patului.eu am trecut prin asa ceva. si timpul m-a ajutat si suferinta m-a calit.si dupa un timp in relatiile mele, nu mai credeam ca tot ce zboara se mananca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu cum e. poate tu il iubesti, dar nu merita iubit de tine.incearca sa gasesti pe altcineva, poate ai sa te simti mai bine.si chiar daca il iubesti asa de mult si tii la el atat de mult, incearca sa zici ca nu mai exista chiar daca te doare, iti stiu durerea si crede ma fata! nu plange pentru un nesimtit! fii realista! mai sunt si altii si o sa iubesti si alti chiar daca nu vrei sau daca nu poti! ai grija de tine!

| bianca_9557 a răspuns:

Eu am trecut prin asta. dar m-am intors la el pentru ca merita, dar acesta nu merita, cauta pe altcineva, alt baiat, si poate ai sa uiti de el...staiu ca e f greu si te inteleg multsad...ai grija de tine