| YouLustfulRedhead a întrebat:

Poti iubi si uri pe cineva in acelasi timp?

5 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Da!
E ceva gen "Bati bati, iti e mila dar tot il bati"...Cam asa ceva e si aicea"il urasti il urasti dar tot il iubesti"

| ALeXsSaY a răspuns:

Da, se poate! de la iubire la ura este doar un pas, dar si invers! ura purtata o poti transforma inconstient in compatimire, apoi in iubire, o atractie fata de cel/cea care ti-a facut rau candva, dar fata de care ti-ai consumat ura si a aparut reversul: iubirea. Si da, se poate in acelasi timp pentru ca iubirea e una, ura alta. iubirea e pentru ceea ce este pers respectiva, ura este pentru o actiune involultara sau voluntara care te-a ranit.happy adica iubesti o anumita parte a persoanei si urasti o alta aprte,. de aceea se pot simti simultan big grin

| ღClauuღ a răspuns:

Da se poate,de exemplu urasti pe cineva,dar din ura ajungi sa il iubesti si sentimentele iti sunt amestecate, sau il urasti din tot sufletul ca ai ajuns sa il iubesti, sau persoana iubita face o greseala care te face sa il urasti dar tu il si iubesti in acelasi timp.happy

| cornel13 a răspuns:

Se poate. ex:Tu iubesti persoana X, aceasta te supara cu ceva incepi sa o urasti dar tot o iubesti.

| Gabrijel a răspuns:

Si ura e tot o iubire ba c hiar una pasionala...