| Fluturaș34 a întrebat:

Credeti ca ati putea iubi 2 persoane in același timp?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Dragostea este unica si doar pentru 1 singura persoana, restul este miunciuna sau interes, ori nu-i dragoste deloc.

14 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Păi, îmi iubesc părinţii în acelaşi timp...se pune?

| Violleta2022 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Dragostea de parinti este diferita de cea de iubiti/iubite.
Aici refeindu-se direct la iubiti si iubite (nu la parinti, bunici, frati surori, rude samd).

| Kanpeki a răspuns:

Bine-nteles. Iubesc atatea fete ca le-am si pierdut numarul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kanpeki):

Si le tii sub pat, nu?
In fiecare zi scoti revistele, te uiti la ele....si dai gata cate una, asa-i?

| Kanpeki a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu. Mai bine nu comenta decat sa vorbesti prostii.

| RAY a răspuns:

Iubirea asta e ciudata, eu am avut iubita o iubeam si totusi simteam ceva si pentru alta fata din copilarie, desi da e posibil, nu ma refer la dorinta sexuala

| J0B0MAT a răspuns:

Chiar mai mult de 2 persoane.

| PersonajFictiv a răspuns:

Poti sa iubesti doua persoana in acelasi timp,dar pe una din cele doua o iubesti mai mult.
Nu poti sa stai cu doua persoane mult timp,gen,sa vorbesti cu unul, apoi cu celalalt, la un anumit moment, trebuie sa te decizi si sa alegi cu cine rupi legatura ( sau devii amica, etc ) si pe cine pastrezi ca iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Cred că poți iubi o parte din fiecare iar imbinandu-le în mintea ta sa iasă ceva perfect, dar în realitate nu poți face asta. Trebuie sa alegi. Dar da, cred ca poți iubi deodată 2 persoane.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a răspuns:

La baieti e normal, eu iubesc vreo 5 deci mna laughing

| Fluturaș34 explică (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

Inseamna ca ai maxim 18 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

La voi baietii, nu-i dragoste, doar interes sa atingeti cat mai multe fete, eventual sa aveti sex cu ele.
Nu confunda dragostea cu sexul, una trece doar prin inima, cealata doar prin organele sexuale.

| Drimmero a răspuns (pentru Fluturaș34):

Mai scade vreo 5

| deeeaqq a răspuns (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

Îți faci harem, prințule.