| Lexiiii a întrebat:

Cum poti iubi si ura in acelasi timp?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te poti preface ca iubesti dar pe cealalta parte nu pui deloc suflet in relatie si urasti.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se poate dacă ai un dezechilibru emoțional!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cand esti mai mult cerebral decat sentimental, cand nu lasi iubirea sa te domine...cand partenerul se adevereste a fii altfel decat iti imaginai, etc.

Sunt multe situatii care implica compromis tocmai ca sa nu se ajunga la ura.

| daii a răspuns:

Foarte usor pentru ca de la iubire la ura, este doar un pas!

by daiiwinking

| RedAppLe a răspuns:

Pai sa vedemthinking Daca ai iubi si ai ura in acelasi timp eu zic ca sentimentele s-ar reduce fata de acea persoana.Adica te comporti ca si cand nu ai sti de existenta ei...Altfel nu stiu.

| Chris a răspuns:

Cum poate fi atat zi, cat si noapte, in acelasi timp si in acelasi loc? Exact!

| Dean1996 a răspuns:

Ca sa urasti si sa iubesti totodata,ma gandesc ca trebuie sa fi intre "a iubi" si "a urî".Pe de-o parte te gandesti la momentele frumoase petrecute impreuna,dar totodata si la momentele rele, e ca si balanta, desi la un moment dat inima ta va trebui sa decida.Ori iubesti, ori urasti, nu le poti face pe amandoua.

| andra_5121 a răspuns:

Asa cum te caci si te pisi in acelasi timp laughing)