| BingBongKill a întrebat:

Prietena mea vrea sa tinem relatia secreta. Eu o plac mult si ea pe mine dar ea crede ca toata lumea ar reactiona urat la scoala. Noi nu ne vedem mai deoc in afara scoli. Cum as putea sa o conving sa nu ii mai pese de ce cred alti?

OFER FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| loveM a răspuns:

Vorbeste cu ea despre asta si afla adevaratul motiv pentru care nu vrea sa se afle de relatia voastra, fie ii e rusine cu tine, fie ii teama de parerea celorlati, care daca stai sa te gandesti se intoarce la prima varianta, adica ii e rusine cu tine.
si iti spun din proprie experienta, ca la inceput si eu faceam asa cu un prieten de-al meu desi il placeam destul de mult (adevaratul motiv imi cam era rusine cu el de fata cu colegii mei, eu fiind la un liceu mai bun ca al lui), dar cu timpul am lasat parerea celorlati deoparte pentru ca riscam sa il pierd pe el. sper ca nu te-am plictisit cu povestioara mea. happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si asa santeti elevi nu are rost sa iti bati capu cu asta

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ie rusine cu tine

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand ma intreb si va intreb cati anisori aveti? Iubirea nu este o joaca de copii, presupune un anumit grad de maturitate.

| neutrino a răspuns:

Cel mai urat lucru intr-o relatie este ca aceasta sa fie secreta. Cum sa-ti ascunzi iubirea si sa iubesti pe furis?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea vrea sa tina relatia secreta, de ce nu-i respecti optiunea?

| grab a răspuns:

Daca sunteti mai mici de varsta e bine sa tineti secret pentru o discretie si un confort general valabil. e si mai cu drag cand va vedeti doar in afara scolii.
succes!

| Skilline2012 a răspuns:

Ce va pasa voua de reactia colegilor?

| TheBestSelfie a răspuns:

Simplu, vorbeste cu alte fete, nu s fiti impreuna doar sa le bagi mai mult in seama, doar sa o faci geloasa, asa o sa fie geloasa, se enerveaza, si recunoaste, pentru ca gelozia e mai puternica ca orgoliul. Sper ca te\am ajutat. Fulda? smug