| Nikcoletta a întrebat:

Prietenul meu m-a înșelat cu o fată, a rămas cu ea si acum îl urăsc, am rupt toate fotografiile cu el.
Câteodată îmi pare rău ca ne-am despărțit, adică îmi e dor de el si câteodată mă bucur că am scăpat de el.
Nu înțeleg ce am?
Trec de la o stare la alta.
Să fie dragoste sau ură? Cum să îl uit de tot?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Formarea si intrarea intr-o noua relatie cu un partener ''adecvat'' reprezinta cea mai simpla, rapida si totodata eficienta metoda prin care-l vei uita (poate chiar definitiv) si vei reusi sa treci peste toate cele intamplate/indurate.

| Nemessys a răspuns:

Este atașament. Odaca ce o sa dai de alt băiat care o sa îți satisfacă nevoile, o sa uiți complet de el și nu o sa mai ai problema asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indragosteste-te de altcineva si o sa il uiti complet pe fostul. Chiar functioneaza, crede-ma. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai zis și tu: depinde de stare. Ești pe toane.

| Michaeel a răspuns:

Este normal sa simți asta, mai ales când el te-a înșelat.O sa iti treacă daca il uiți si lasi trecutul in spate. Daca el te-a înșelat înseamna ca nu te-a iubit suficient si ca nu contai pentru el, in special daca a ales-o pe ea.Nu merita sa stai sa suferi pentru el, mai ales in timp ce tu plangi si rupi fotografi el cel mai probabil se distreaza cu aia.Nu merita sa plangi dupa nimeni, mai ales dupa cineva ca el.Dă-ți timp sa-l uiti si nu te mai gandi la el, fa ceva sa te înveselească. Probabil iti e dor de el si regreti despartirea din cauza ca inca mai ai sentimente pentru el dar il urasti pentru ce a facut.

| Stegman a răspuns:

Stai linistita uita l si mergi mai departe. Sunt destui pe planeta asta. Daca el nu a stiut sa te aprecieze sigur v a veni altul care v a stii sa o faca.