| anonim_4396 a întrebat:

Problema nu e prea complicata. Am un prieten de 3 luni jumatate, ne vedem cam rar din punctul meu de vedere, adica o data sau de doua ori pe saptamana, dar cand ne vedem ne bucuram mult mai mult spre deosebire de cum ne-am bucura daca ne-am vedea zilnic. Ne-am intalnit zilele trecute, super ok, sarutat pasional dar deodata... opaaa am simtit ca mi-a pus mana pe fund, reactia mea a fost si mai nasoala, l-am respins si i-am dat o palma incet in semn "sa nu mai faci asta!", nu mi-a reprosat nimic nici atunci nici mai tarziu dar mi s-a facut mila de el laughing. Chestia si mai rea este ca nu spun ca nu mi-a placut dar nu vreau sa creada ca ii permit orice. Insa poate am exagerat, credeti ca e normal? eu nu prea, avand in vedere faptul ca am doar 14 ani si suntem impreuna de atat de putin timp.hee hee

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu în locul lui nu aş mai fi vrut să te văd!
Tu ai 14 ani, ar trebui să-ţi vezi de şcoală. Ah... vrei băieţi? Să ştii că băieţii nu sunt jucăria ta personală şi să le impui tu ce limite vrei.
Dacă mai stă cu tine după faza asta înseamnă că chiar e disperat să aibă prietenă.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca ai stii cu adevarat cate mai ai de invatat, si cum o sa mai razi mai tarziu de faze de genul asta. desi e clar cat esti de mica si crescuta "traditional".
Citeste, fata draga, si cultiva-te, dechide-ti mintea si orizonturile, si ai sa vezi ce bine va fi!
Dar daca, cu faze din astea, ai sa mai si ramai uneori singurica, sa nu te miri!
Repet: pune mana si citeste despre psihologia comportamentala a ambelor sexe, si nu vei avea decat de castigat!
Ignoranta si incapatarea nu fac decat rau!

| Alina_9354 a răspuns:

Pai el incearca sa vada daca ii merge si daca da trece si mai departe, si cere si mai mult! E mai bine sa-l tii din scurt ca sa nu iti para rau mai tarziu! Mai bine mai tarziu decat prea devremewinking

| beba a răspuns:

Avand in vedere ca esti micuta cred ca ai procedat corect.Trebuie sa stie care ii sunt limitelehappy.

| roxpau a răspuns:

Ai facut foarte bine ca ai stabilit niste limite ce nu iti doresti sa fie incalcate

| ღCrAzzYεїзIღ aNa™ღ a răspuns:

Da fata. e normal.si eu am trecut prin asta.eu sunt cu un an mai mare ca tine.adica trebuie sa implinesc 15 si primul meu prieten din prima zi a inceput sa imi puna mana pe fund.adica daca nu iti cere nimic altceva.adica.[stii tu la ce ma refer]. mi se pare totu' OK numai sa nu fie in exces pipaitu ca se poate ajunge la altceva. sper sa iti fi fost de folos rapunsul meu pa te pup

| doina_2123 a răspuns:

Da ai procedat cel mai corect pentru ca el a dorit sa vada cum vei reactiona si tu iai aratat, alta data isi va sti locul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@kongeriket dar de unde stii tu ca eu nu m-as tine de scoala? thinking Din raspunsul tau trag concluzia ca daca i-am "impus " sa nu ma atinga asta e un lucru rau si ca asta inseamna ca eu il consider "jucaria mea personala"? Si care e "faza" atat de grava? Deoarece eu tot nu inteleg thinking
@PsihoSex multumesc foarte mult pentru sfat happy. Daca nu as fi postat anonim ti-as fi punctat raspusul.
Multumesc si pentru sustineri.