| pansela a întrebat:

Un site de matrimoniale pentru casatorie

Am 30 ani si este timpul sa ma casatoresc, dar nu am timp de cautat. M-am saturat sa pierd timpul pe internet in cautarea perechii.

Sunt zeci de site-uri de matrimoniale insa nici un suport telefonic, nimic.

Parca ma inscriu pe un server si un robot face totul.

Daca exista, imi poate careva recomanda un site de matrimoniale care sa fie :

+ gratuit
+ 100% romanesc,
+ care asigura suport telefonic,
+ exclusiv pentru Casatorie.

Atentie : Nu caut o relatie de prietenie, nici o aventura. Caut o relatia serioasa = casatorie si ATAT? Nu doresc adresele unor site-uri care nu sunt exclusiv pentru casatorie. Multumesc.

Ce site imi recomandati?

Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| bamse4353 a răspuns:

Pai am cautat pe google si am gasit. Un site de matrimoniale pentru ceva atat de serios, relatie de casatorie, care-i gratuit si ofera suport telefonic membrilor este

http://www.casatorie.ro

Sa ne chemi la nunta!

| pansela explică (pentru bamse4353):

@e1xtaz ai dreptate numai in parte, deoarece timpul pentru cautare este una, viata de familie este alta, asa cred. Am pus intrebarea deoarece prietenele mele care stau mai mult pe net decat mine, se plang ca majoritatea site-urilor de matrimoniale contin majoritar profile care vor doar sa discute pe chat, altele sa aiba o aventura, nicidecum profile care cauta o relatie pentru Casatorie.

@bamse Multumesc, suna bine teoretic. Il voi incerca.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa iesi afara si sa o intrebi daca vrea barbat e penibil. Exista pagini contra cost care isi fac efectul si gasesti dar dai un ban acolo sau te faci sofer pe autobuz si acolo la cate femei urca gasesti vorbind cu fiecare in parte.

| RAY a răspuns:

Badoo este un site cu multe profile, omegle, apropop chat un top http://www.trafic.ro/....../saptamana

un putin de fiolozofie
adevarul e ca in ziua de azi majoritatea celor pe internet cauta aventurii, doar comunicare sau doar sa faca misto de ce se intampla asta?
multi fugim de realitatate pentru ca este cruda si fugim de realitate si ne ascundem pe internet ne cream un univers frumos plin cu prieteni imaginari,iubite,amante etc multi spun ca vor relatii dar de fapt vor sex sau sau se mint in fine, nu ca real ai da peste lume serioasa,multi vad ca au spus da real, da real cei nu e tot acelasi lume falsa ca pe net?
sfaturii
cauta ceva matur, ai grija, nu te arunca asa ca bolovana, vezi ca multi joaca teatru, niciodata sa nu crezi in nimeni stiu cazuri incredibile in care ambii au stat o viata da ea /el avea viata pararela cu altcineva, suferinta creste cu cat isi pasa de ceva, apropo ce pretenti ai de la un barbat?

| Doub a răspuns:

Lol, du-te afara si cauta.

| SkyPilot a răspuns:

Viata reala ce cusur are? De ce nu iesi in locuri unde ai putea cunoaste pe cineva?
Eu mi-am gasit jumatatea pe internet dar a durat 2 ani si jumatate de cautari si discutii intense, si nu a fost de loc placut.

| pufulescu a răspuns:

Oricum va trebui sa iti faci mult timp liber ' de pierdut ' in cautari, intalniri si poate scurte relatii cu cei pe care ii alegi de pe acel site. Tu hotarasti asupra compatibilitatii cu partenerul, nu am auzit de site care sa faca automat asa ceva.

| e1xtz a răspuns:

Nu ma pricep foarte bine...dar ceva sa iti aduca sotul/sotia ca pe kilogramul de carofi de la piata prin delivery cum te exprimi tu nu prea cred ca exista.

Daca n-ai timp de cautat partener/a im viata reala, cum o sa ai timp de de o casnicie?!

Stiu ca raspunsul nu satisafce intrebarea ta...dar a sunat ceva de genul... buna ziua, eMAG, o nevasta, da da o nevasta, cat dureaza livrarea?

| e1xtz a răspuns:

Ok, am inteles, nu spun ca este imposibil o relatie care sa duca la casatorie de pe net...una dintre cele mai serioase relatii ale mele a fost din mediul online, nu a fost sa ramanem dar asta e alta poveste.

Ideea este ca oricum vei consuma mai mult timp in mediul online decat in viata reala...mai degraba ai sanse mai rapide in viata reala, in timpul liber, iesiri, intre prietenii prietenelor/prietenilor.

Online este un mediu artificial totusi, unde pana ajungi la cunoasterea propriu zisa a unei persoane sunt niste pasi care necesita timp...asta daca se intampla sa iti placa cineva..mai ales ca seriozitatea pe site-uri este discutabila indifetent daca vorbim de barbati sau femei, barbatii sa nu mai spun...o amica imi zice odata, fa-ti un cont de fata si o sa vezi.

Plus ca daca esti prea pornit/a pe ideea...doar pentru casatorie, nu ma deranjati in rest...da impresia de rigiditate, obsesie pentru un scop, si suna cam non-atractiv, iar un loc online asa strict definit nu cred ca exista undeva, poate si mie mi-ar placea, dar oricat de serios ar incerca sa fie oricum este in retea si au acces toate 'specimenele' de altfel.

Cam asa vad eu.
Succes oricum.

| HowdidIgethere a răspuns:

Cetatea-crestina.org

twoo

implicate intr-un voluntariat, daca ai timp. sau cauta un loc de munca cu multi barbati (politie, vama, armata- e drept ca pe-aici gasesti mai mult decat iti doresti si iar trebuie sa pleci)

| Zisu_Aura_1954 a răspuns:

Sunt singura am crezut ca pot infiripa o relatie dar s-a dovedit a fi un esec, caut pe site-uri pe cineva si nu reusesc! Vreau sa discut cu cineva pentru o relatie f serioasa!