| sanctuarySPA a întrebat:

Rezista o relație fără sex? Cât contează intr-o relație, sexul?

23 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate sa reziste destul de mult dar pana la urma lipsa intimitatii, cumularea de hormoni ca atat mai mult simti tensiune sexuala cand esti cu o persoana pentru care ai sentimente, poate naste tot felul de frustrari care pot duce eventual la o separare.

| RAY a răspuns:

Sexul este o parte a ceea ce inseamna o relatie, conteaza ca orice lucru care creaza o relatie, esti asexual vezi de un partener asexual simplu

| Hammurabi a răspuns:

18-40 ani - NU
40-55 ani - posibil
peste 55 ani - DA

| sofisis a răspuns:

O perioada da. Apoi distruge relatia

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Cunosti putine tipuri de relatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Cunoști putine lucruri in general

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

In general nu

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Ihim, cu siguranta. laughing)

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Te indoiesti?

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Doamne fereste! Doar tu detii adevarul absolut. Cu siguranta ai dreptate

| Plato a răspuns:

Bineînțeles ca rezista, daca e o relatie veridica.

| Crackman a răspuns:

50 %, sau 40 % depinde de sentimentele lor. unu fata de celalalt, dar totusi are destul de mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia nu e relatie oficiala doar emotionala.O completeaza, ca 99% din timp nu faci sex.

| GirlOnline81 a răspuns:

Cine spune/crede ca sexul nu conteaza, ori minte, sau e in faza de negare. Conteaza, printre altele, foarte mult.

| danaieladaniela a răspuns:

Depinde de persoane ..este important intr-o relatie sexul te ataseaza de persoana iubita mai mult

| ElisaAna a răspuns:

Rezista, o relatie care se bazeaza pe alte lucruri si nu pe satisfacerea asta a nevoilor animalice. Poate rezista. Depinde doar de persoane, cat de mult se iubesc, pe ce baze isi cladesc ei relatia. Sexul ar trebui sa fie o apropiere mai intensa a doi oameni care DEJA se iubesc. Nu ne indragostim facand sex, nu. O relatie care se hraneste si traieste din medicamentul asta numit sex nu are viitor. Cand va disparea atractia fizica, dispare tot caci doar asta exista.

| Holiday a răspuns (pentru ElisaAna):

"Nu ne indragostim facand sex, nu."

Dar ne "dezdragostim" nefacand. Bine, daca nu e vorba de persoane asexuale.

| ElisaAna a răspuns (pentru Holiday):

Nu drag utilizator, nu te indragostesti facand sex, faci dragoste atunci cand deja exista sentimente iar sexul face sa incununeze cumva iubirea, sa apropie acei oameni care DEJA se iubesc. Nu inteleg ce e cu graba asta si de ce am arde niste etape? Mai nou faci sex si dupa te indragostesti, asta e gandirea? Wtf...

| Holiday a răspuns (pentru ElisaAna):

N-ai inteles ideea, las-o asa...

| Ravenous a răspuns:

Am facut marea greseala sa stau intr-o relatie cu un baiat virgin. Ii era frica sa incercam. Se plangea ca 'o sa il doara'. Am zis sa fiu intelegatoare, sa comunic cu el, sa ii fac ce ii place, sa am rabdare cu el etc...dar nu 3 ani bai baiatule...Am ajuns sa isi faca paianjenii cuib acolo jos la mine laughing
Lipsa intimitati dauneaza grav relatiei. Poate nu la inceput...dar cu timpul se simte.

| mentholinks a răspuns (pentru Ravenous):

3 ani? Wow. Sigur nu era pe invers baiatul? Niste dereglari sigur tot avea.

| Ravenous a răspuns (pentru mentholinks):

Ceva sigur avea....plus niste fetish-uri ciudate ce implicau mingile/saltelele de plaja laughing

| 7martie2019okurrrr a răspuns:

Sexu e ffff misto. il recomand