| Anto3457899 a întrebat:

Sa-i dau mesaj tipului de care imi place? Daca da, cum încep. vreau altceva decât,, buna, Cf?"

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, asigura-te ca el te place si iti vorbeste.
Pentru ca, un mesaj trimis unui baiat care nu te place, il poate infuria.
Ai rabdare, ca nu au intrat zilele in sac. Da-i sansa sa-ti scrie el primul.
Si inca un sfat: invata sa scrii corect romaneste, ca "buna, cf?" ar putea sa te injoseasca in ochii unui om inteligent.

| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta ta de 17 ani ar trebui sa fii deja cel putin ''familiarizata'' cu tehnicile feminine de seducere avute la indemana de o domnisoara care vrea sa intre in gratiile unui baiat experimentat. Fii dezinvolta, lipsita de inhibitie, increzatoare in tine si totul va veni si se va ''derula'' de la sine. Succes!

| roman1123458655565555 a răspuns:

Eu nu te-as sfatui ca tu sa incepi prima dialogul baietilor nu le place ca tu fata prima sa te priznaiesti in dragote. i iti spun din experienta mie tot imi placea de un baiat i am vazut ca el numi scrie si am inceput sa-i scriu eu nem scris pana la o buna zi cand el m-a intrebat daca imi place de dinsul eu s normal ca am spus ca da dar el a spus ca are prietena, dar el nu avea prietena si de atuncinu ne scrim asa de des cu inainte.