| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU vreau si eu un sfat.mam certat cu fosta mea iubita astazi este prea incapatanata. avem 4 ani si 7 luni de cand am fost impreuna.ce as putea sa fac sa o impac.nu vrea sa auda de mine

8 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Daca s-a suparat atat de tare incat dupa 4 ani si 7 luni nu vrea sa mai auda de tine inseamna ca ai facut ceva al naibi de grav. Ia un buchet de flori, du-te la ea, roag-o sa te ierte, promite-i sincer ca nu se va mai intampla si spune-i ca regreti. Sper sa te ierte si sa va impacati.

| Încrucişătorul a răspuns:

Tu: Asta inseamna pentru tine 4 ani si 8 luni de relatie? O/Un?!?

| anonim_4396 explică (pentru Încrucişătorul):

Nu am inteles nimic din ce ai zis

| Încrucişătorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum am vazut ca nu mi-a editat moderatorul mesajul. Fie...

Oricum, tu vrei sa va impacati. Insa tu i-ai zis ceva de vara (n-am inteles, ca nu e ea matură?) si din chestia asta nesemnificativa, v-ati certat. (asta ca sa vezi ce-nseamna logica la dudui)

Daca poti sa discuti cu ea, doar o data, incearca sa o intrebi ~e retorica intrebarea~ exact ce ti-am spus mai devreme: "Asta inseamna pentru tine 4, aproape 5, ani de relatie impreuna? Un fleac mic si gata; vrei sa lasi totul deoparte?!?" - chiar asa sa o intrebi.

Normal, ea nu-si va justifica concret actul ei de ignoranta da' fi tu mai rece si n-o baga in seama, n-o saluta, n-o intreba nimic, nu-i da replica la nimic chiar daca sunteti, indirect, impreuna cu prietenii. Pur si simplu, fa-te ca nu o vezi (it's easy). Dupa o saptamana, doua, trei, poate mai mult, sunt 50% sanse sa se-ntoarca ea la tine cu pretextul: "Stii? Am gresit si chiar am fost imatura si nu pot sa las atatia ani impreuna in spate."

Totusi, sunt sanse sa nu se-ntoarca si te intreb acum din timp: Daca ea a abandonat o relatie de aproape 5 ani, cum poti sa te-mpaci cu un om fals?

| neutrino a răspuns:

Statistica arata ca o iubire dureaza cel mult 5 ani. Nu crezi ca te-a suportat destul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-am zis ca vara ei nu este matura de asta sa suparat.nu pot sa ma duc la ea cu un buchet de trandafiri, mia aruncat unul deja

| marya1994 a răspuns:

Pai ce i-ai facut de este atat de suparata?

| Mada_6077 a răspuns:

Depinde si motivul! Daca il prezentai cu siguranta iti puteam oferi niste sfaturi.