| Konic23 a întrebat:

m-am certat cu iubita mea astazi, ne-am jignit rau ne-am spus vorbe urate care dor.si ea ma plicat peste tot,retele de socializare, la telefon peste tottt. eu o iubesc mult, dar vad ca ea nu mai vrea deloc sa auda de mine. vreau sa ma impacc cu ea si nu stiu ce sa fa... ce ma sfatuiti? funda va rog...

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Foarte urat daca s-a ajuns la jigniri. Din punctul meu de vedere, sunteti in namol pana la gat. Lasa putin timpul sa treaca si nu o stresa, apoi trebuie sa iti ceri iertare pentru jignirile spuse. Daca si ei ii pare rau, o sa procedeze la fel. De curiozitate, de ce v-ati jignit?

| M7Seven a răspuns:

Din moment ce v-ati certat urat poate a reactionat la nervi cu blocarea ta peste tot.Lasa sa treaca putin timp sa se linisteasca eventual maine sau poimaine incearca sa o cauti ( foloseste si tu un al numar de telefon sau un cont de Facebook de la o cunistianta ). Pana la urma si tu si ea trebuie sa va linistiti. Daca tine la tine o sa se linisteasca si cum ai facut si tu o sa isi dea seama ca a gresit.Toti spunem vorbe grele in certurile cu partenerii dar important este sa avem puterea sa trecem peste. Vorbeste cu ea explica-i exact ce simti si ca iti pare rau ( un buchet de flori si un ursulet ar fi bine venit ).Pe viitor ai putea sa incerci sa eviti situatiile astea ( vorbele spuse la nervi au distrus multe relatii). Mult noroc

| Konic23 explică:

'' si ea m-a blocat'** ma scuzati.

| Konic23 explică:

Pai si ea de ce m-a jignit?

| Konic23 explică:

Daca ai sti cate mi-a zis nu ai mai spune asta. iti garantez.

| Konic23 explică:

Fiindcă țin la ea