| CyberGom a întrebat:

Am o problema uriasa.Sora mea este prinsa intr-o chestie cuidata. Un baiat o place iar sora mea este cu alt baiat si acel baiat ce o place ii spune:"el nu te place a spus ca e cu tine asa la buleala si ca sa imi faca mie in ciuda, a spus ca daca eu ma combinam cu tine se baga el ca spunea ca tu esti moarta dupa el si ca vrei sa fii cu el tot timpul si asta spunea el ca nu te place deloc tu nu ai vazut ca se despartea de tine tot timpul si mi-a mai spus ca nu vrea sa fie cu tine e asa ca sa imi faca mie in ciuda nu te iubeste CA MINE.". Ce are trebuii sa faca sora mea. Va rog sa'mi dati sfaturi. Este URGENT! Funda pentru cel mai bun sfat!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sora ta?
Ar trebui sa gandeasca cu creierul propriu si sa nu asculte ce i se spune de unul sau altul.
Aici,dovezile vorbesc,iar dovezile si le aduna singura,ea e impreuna cu unul din ei,il vede,il aude si intelege daca o minte sau nu. Celalalt poate spune ce vrea, ea singura hotaraste.
Sa-si foloseasca creierul, ca are!

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
E clar ca aici sunt doua variante,prima ar fi sa fie adevarat ce spune tipul care o place si a ales sa recurga la modul asta,pentru ca nu stie cum ar mai putea sa i atraga atentia surorii tale si a doua ar fi,ca tipul sa minta si tot datorita faptului ca o place,inventeaza tot felul de motive si incearca sa o desparta de tipul cu care este ea acum.
Parerea ea si cel mai bine ar fi ca tu,de ex sau chiar sora ta sa stea de vb cu uibitul ei,sa i spuna ce anume vb celalalt despre el si sa l intrebe daca e adevarat.
Pana nu va vorbi cu iubitul ei si pana acesta nu i va raspunde cu sinceritatea,amandoua variantele sunt luate in calcul.
Oricum,pentru linistea ei, trebuie sa afle raspunsul.
Implica te si tu in aceasta problema si ajut o cu ce se poate, ma gandesc ca se simte intr un fekl anume.
Paote si sprijinul tau o va ajuta!
Succes pe mai departe!

| Morenna10 a răspuns:

Poate nu baiatul care e cu sora ta e oaia neagra ci cel care o place. Daca ar placeao asa de mult nu ar spune chestiile astea, crede-mastraight facePoate ca baiatul care e cu sora ta, chiar daca acum nu o iubeste, o sa tina foarte mult la ea cu timpul. Nu trebuie sa renunte la iubitul ei doar pentru ca altcineva ii spune nu stiu ce lucruri, gura lumii vorbeste, asa ca las-o sa vorbeasca.happy Oricum sper sa fie totul bine si sa nu aiba nimeni de suferit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le dea cu flit la amandoi!