| AaN56 a întrebat:

imi place de o fata dar nu stiu daca ii place si ei de mine.Problema e ca e mai mare decat mine cu cativa ani.Suntem buni prieteni si daca o intreb daca ma place ma tem sa nu se supere pe mine si dupa sa nu mai imi vorbeasca. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Nu ajunge sa spui ca e mai mare cu tine. Hai ca dau eu exemplu:
Sa zicem ca ai vreo 13 ani, iar ea 16 sau mai mult si e mai inalta decat tine.
Fata fiind la liceu are alti prieteni, e interesata de baieti mai mari. In general asa se intampla.
Te cred ca va intelegeti bine, insa trebuie sa te gandesti la ce prieteni are si daca cu ei vorbeste la fel ca cu tine, sau in cazul tau e ceva diferit.
Si cand vorbiti ea te cauta pe tine sau tu pe ea?
E important pentru ca daca ea te baga in seama mai mult si isi petrece timpul cu tine si nu cu colegii etc, atunci ai avea o sansa.
Eu personal nu as fi cu un baiat mai mic ca mine ( hai sa zicem cu un an si sa fie mai inalt ca minelaughing) Depinde cat de matur e si cat de bine ma inteleg cu el. Ce subiecte abordez, cat de amuzant este etc.
Vezi daca de obicei ea se uita in ochii tai sau te cauta cu privirea ( atunci te place).
Incearca in joaca sa o iei in brate sau sa o pupi pe obraz si in functie de reactia ei, poti sa-i spui dupa ce simti.
Succes :*

13 răspunsuri:
| rousz a răspuns:

Buna! Incearca sa castigi terenwinking Vorbeste cu ea, fa anumite gesturi, siii poate ca si din comportamentu ei vei vedea daca te place sau nu, dar sti e mai greu ca fetelor le plac baietii mai mari! Dar incearca de ce nu? Ce ai de piedut? nimic oricum amici veti ramane! succes

| AaN56 explică:

La ani ai dreptate asa e dar la inaltime suntem la fel.Mam interesat nu are nici un prieten dar ne cautam reciproc ne mai dam sms-uri daca iesim afara. Dar chit ca am 13 ani trag la sala de 2 ani si sunt si glumet am sa incerc ce ai spus in joaca sa fac.

| kattya96 a răspuns (pentru AaN56):

Si a mers? big grin
Daca e adevarat ce spui, nu cred ca ai nimic de pierdut. Trebuie sa-ti iei inima in dinti, adica sa te gandesti daca mai vrei sa fiti doar prieteni, pentru ca dupa ce ii spui indiferent de raspunsul ei, lucrurile se vor schimba.
Dar ai incredere in tine. Mai bine sa-ti para rau ca ai facut un lucru decat atunci cand nu il faci. Plus ca ai luptat pentru relatia asta deci nimeni nu o sa te invinuiasca de ceva. happy

| AaN56 explică:

Nu am incercat inca ca sunt racit pocna. Sper ca saptamana asta sa nu mai fiu racit si dupa pasti cred ca ii spun.

| AaN56 explică:

Ca nu as vrea nici sa stric o prietenie si in plus o plac si mai multi baieti...

| AaN56 explică:

As vrea sa dau 2 funde dar mersi ori cum rousz

| rousz a răspuns (pentru AaN56):

Nu ai pentru ce stai linistit! nu ajut pentru fundite ajut ca-mi place kiss

| AaN56 explică:

Dar totus daca ma place cum s-o intreb? Ii spun ca vreau sa-i spun ceva si ii spun ca-mi place de ea?

| kattya96 a răspuns (pentru AaN56):

Pai... sunt multe moduri, depinde care este relatia dintre voi: adica daca sunteti seriosi de obicei, ai putea intai sa o intrebi daca se gandeste la vreun baiat acum si ca tu simti ca ar trebui sa fiti mai mult decat prieteni.
Dar daca nu sunteti asa seriosi si radeti mereu sau faceti glume, ai putea sa o iei mai in joaca:
Ti s-a intamplat sa te gandesti mult la o persoana? Ea sa raspunda ca da sau nu.
Eu ma gandesc mereu la o fata zambareata, frumoasa, desteapta, mai mare ca mine, care ma da mereu peste cap. Ce crezi, ar trebui sa-i spun?
Oricum o sa-ti vina pe moment, n-are rost sa-ti faci planuri dinainte ca nu prea ies laughing
Succes si sa-mi spui si mie ce-a iesit, daca nu te deranjeaza big grin

| AaN56 explică:

O sa te tin la curent acum am fost la denii cu ea ne-am impacat foarte bine dar o mai tin putin asa.

| AaN56 explică:

Dar ma scoate din sariti ca mai iasa cu 2 fete si un baiat tot de varsta mea:@:@. Stiu ca si lui ii place de ea dar e timid...Va cer o parere am pe mai multi in spate si daca mas da mare sa vin cu ei si sa ma leg de alti? Sincer nu e prea genu meu daca as face asa dar... fac or ce pentr ea.

| AaN56 explică:

Am uitat sa va zic eu i-am mai cerut combinatia prin sms vorbeam si i-am cerut combi si dupa nu mi-a raspuns.(a fost mai dedemult)dupa un timp iar vorbeam dar mi-e frica sa nu o pierd de tot.

| creativeboy a răspuns:

Hei..nu risti nu castigi.big grin