| bellapoopn a întrebat:

Sallz eu sunt indragostita de un baiat el nu sh daca ma plk si eu as vrea sa il intreb daca vrea sa fie cu mine dar imi este frica de refuz. ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

In orice decizie o vei lua vreodata vor fi posibile 2 semne, ori reusita ori esecul. sa stii ca dintr-un esec inveti deseori mai multe decat dintr-o reusita. vorbeste cu el, lasa-ti teama depoarte. o sa treaca timpul si o sa fie tot mai imposibil sa vorbesti cu el si apoi o sa ramai cu intrebarea " cum ar fi fost daca totusi imi luam inima in dinti si vorbam cu el". oare nu mai bine ramai cu ideea" mah, am incercat daca nu a fost sa fie asta e, dar am facut tot posibilul". nu ai fi nici prima nici ultima fata refuzata, sa stii ca nu e o rusine, e un gest de curaj faptul ca ai indraznit in profida lumii sa iti iei inima in dinti si sa treci peste prejudecatiile cum ca baiatul ar trebui sa faca primul pas" suntem multi prea diferiti de generatiile anterioare cand doar baietii erau curajosi"...

5 răspunsuri:
| LauraLl a răspuns:

Daca nu risti nu castigi... dar intai da. i semne ca il placi
winkingwinkingwinking

| alexandra_7387 a răspuns:

Intreaba-l, curaj, si daca o sa te: refuze, asta este, viata merge inainte, mai sunt baieti pe lumea asta. happy
Si nu ai de unde stii, poate te place si el pe tine!

| eu_7509 a răspuns:

Daca te refuza mergi mai departe mai sunt baieti

| Bad a răspuns:

Eu zic sa il intrebi iar daca raspunsul este negativ dal d***u.

| Denisell a răspuns:

Daca ti-a dat semne ca te place eu zic sa incerci, nu ai de unde sa stii ce simte si el! Posibil sa te placa si sa fie de acord, poate e timid sau ii trebuie un mic imbold cum ar fi sa vada ca il placi si tu! Sau poate nu! Eu zic curaj! Nu pierzi nimic, castigi experienta si poate un DA hotarat! Citeste si intrebarea mea si da-mi un sfat! te-am pupat!