| Anonim_7683 a întrebat:

Acum 2 zile am inceput sa ma intilnesc cu o fata.Ieri o sunam si nu-mi raspunde,apoi a raspuns un baiat,apoi a raspuns ea si a zis ca cind va veni acasa ma va suna si imi va explica totul,peste ceva timp ma suna baiatul care mi-a raspuns si imi zice ca de azi(adica de ieri) el este prietenul ei si sa nu o mai sun, nestiind ca eu deja ma intilnesc cu ea.Azi am vorbit cu ea si mi-a zis sa-i dau o zi ca sa se hotarsca cu cine sa fie si ca vrea inca sa vorbeasca cu el ca sa poata decide.A spus azi sa n-o mai sun,iar miine imi va zice raspunsul final. Vreau acum sa-i scriu un sms, in care sa o conving sa ma aleaga pe mine.Ce sa scriu? Cum sa procedez mai departe ca sa ramina cu mine?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Scuza-ma, dar esti prost? Te face o fufa pres in doua zile, nu ai gasit ceva mai de Doamne-ajuta? Nu ai atata respect de sine incat sa castigi afectiunea cuiva, nu sa o cersesti de la una de genul asta.
Nu o sa ai nicio bucurie daca ajungi cu ea, te va folosi ca pe o carpa si te va arunca cand nu are nevoie de tine.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu poti sa umbli la asta ca la niste butoane.va sti ce sa aleaga. spune-i ca te gandesti la ea doar

| anamaria0974 a răspuns:

Las-o sa aleaga, nu te baga peste decizia ei, nu ii da niciun mesaj, lasa sa vina totul de la sinewinking Daca tine la tine te va alege, daca nu, inseamna ca nu esti tu alesul si gata. Oricum nu stii ce a fost sau este intre ea si baiatul ala, ai putea sa o lasi balta, nu cred ca este de tine, dar tu decizi. Bafta! :*

| neutrino a răspuns:

Explica-i ca tu esti mai bun pentru ea, decat "el". Nu-i asa?

| Public22 a răspuns:

Fii atent, eu as zice sa o lasi in pace deoarece nu e de tine, ea mai fiind cu inca un baiat, dar daca tu vrei sa te aleaga pe tine, te sfatuiesc sa îi respecti decizia si sa nu para ca esti nebun dupa ea. Prefa-te ca nu-ti pasa atat de mult si te va alege pe tine, te asigur. trimite-i un mesaj si spune-i ca te-ai gandit si oricare ar fi alegerea ei, voi ramaneti prieteni, asa fara sa-ti pese. Sper ca te-am ajutat. fa cum ti-am spus. merge garantat.

| Anonim_7683 explică (pentru Public22):

Nu prea cred s-o atrag cu indiferenta

| Public22 a răspuns (pentru Anonim_7683):

Tu faci cum vrei, dar eu zic ca am dreptate. daca o sa pari disperat sa te aleaga pe tine, nu te va alege, doar daca te iubeste, dar ma indoiesc, deoarece mai este cu un baiat. trateaz-o cu putina indiferenta.

| Peaches a răspuns:

Eu zic sa nu ii spui nimic. Vei parea obsedat de ea si nu e bine deloc. Alegerea ei depinde numai de ce gandeste ea despre fiecare din voi doi.
Daca ramane cu tine, e de bine (duh! big grin), dar totusi trebuie sa fii atent; daca se va mai intampla pe viitor, eu zic sa ii dai papucii si gata.
Daca il alege pe celalalt baiat, atunci inseamna ca pur si simplu nu te merita. Crede-ma, si eu am trecut de multe ori prin chestia asta si stiu cum e. Singura diferenta e ca eu sunt fata XD si ca i-am dat papucii instantaneu.
Sper ca asta te va ajuta! Have funwinking

~Roksi

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim_7683 explică:

Nu prea cred s-o atrag cu indiferenta