| anonim_4396 a întrebat:

Ajuati-ma va rog! Mi a plăcut tare mult de o fata acum 3 ani, si ei de mine.dar nu am ajuns la o relație serioasă deoarece...a muritcrying( Iar de atunci compar toate fetele cu ea...si mi se pare ciudat sa vorbesc cu o fata si sa caut asemănări cu ea. Off ce greu e. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

rolling on the floor)
Iubesc site-ul ăsta.

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic în special. Indiferent dacă moare sau doar s-a încheiat relația și ați avut ceva bun, o să compari restul tipelor cu ea chiar dacă vrei sau nu. O s-o faci până în momentul în care o să găsești o tipă mai bună decât ea, sau mai diferită, în bine. Trebuie doar să-i dai timp și să faci lucrurile normal. Și nu te mai gândi că a murit. Concentrează-te pe lucrurile bune pe care ți le amintești despre ea și așa o să reușești să scapi de sentimentul ăla de tristețe, și-o să-ți vină să zâmbești, când îți vine în minte.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriella_Andreea_1998 a răspuns:

Eu cred ca este normal sa te gandesti inca la ea insa trebuie sa treci peste chiar daca iti este greu. Gandeste.te ca ea, de acolo de sus, iti vegheaza pasii si iti va trimite in cale o persoana la fel de minunata cum a fost ea. Pastreaz.o in inima ta, gaseste.ti calea de echilibru si gandeste.te ca ea este cu tine mereu...Mult succes! kiss