| Catalynn32 a întrebat:

Salut am 15 ani jumate, si. penisul meu nu poate fi belit ..adica imi este si frica sa incerc sa nu patesc ceva. se vede capul. poate iesi putin dar cam pe la mijloc nu se mai poate. si vreau sa intreb. in erectie este destul de mare dar nu prea groasa. si imi este rusine sa intretin relatii sexuale, ma puteti ajuta? multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fie vorba de fimoză :(

În cazul în care, într-adevăr, este vorba de fimoză, atunci - în majoritatea cazurilor ( depinde de gravitatea afecţiunii, gradul acesteia ) - NU se pot întreţine relaţii sexuale ( în mod normal )!

Şi, NU se forţează decalotarea deoarece există riscul unor complicaţii : parafimoză ( foarte GRAVĂ )!

Vezi detalii la linkul :
http://www.contraboli.ro/fimoza-cauze-simptome-diagnostic-tratament/

http://paveladrianionel.medlive.ro/2012/03/10/fimoza/

http://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza

Cel mai indicat este un control la medicul specialist urolog, pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat.

În general, NU se efectuează intervenţia chirurgicală, ci se prescriu anumite creme cu antibiotic sau corticosteroizi ( ex: Betametazona/Betaderm ).

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca suferi de afectiunea numita fimoza. Am lasat mai multe raspunsuri legate de acest subiect, le poti gasi daca-mi accesezi raspunsurile date referitoare la aceasta problema.""•Aplicarea locală a unei creme cu steroizi, cum este betametazona (Betaderm), de două ori pe zi timp de 4-6 săptămâni pe prepuţ. Este o metodă simplă, ieftină şi eficientă. Alte exemple de unguenţi eficienţi: propionatul de clobetasol 0.05% (Dermovate).
•Dilatarea şi întinderea prepuţului (metoda Beaugé): pielea aflată sub tensiune (întindere) se extinde prin apariţia de celule suplimentare. Prin întinderea uşoară pe o perioadă mai lungă de timp se obţine o creştere permanentă a dimensiunilor prepuţului In cazurile mai grave se recurge la o operatie chirurgucala. Citeste tot materialul:http://medlive.hotnews.ro/......teaza.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma baiete? pai tu nici par la puta nu ai si nici nu ai p.a ci puta.esti mic.ai rabdare sa treci de laba, ca de abia atunci prin ezarcitiu se beleste si abia pe la 19-20 de ani vei putea f.e.

| Livelord a răspuns:

De ce esti asa afectat in legatura cu ultima parte avand in vedere ca ai DOAR 15 ani?

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Joaca-te cu "labus" vezi cum dispare problema instantlaughing

| Tpeuuuu99 a răspuns:

Ar fii bine sa intrebi un ginecolog...

Răspuns utilizator avertizat
| Tpeuuuu99 a răspuns (pentru remus1007):

laughing Probabil laughing