| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Iubesc un baiat, e prima data cand simt asa ceva. Il cunosc de aprox 2 ani, e clasa a 8 a si eu a 7 a. Se baga in seama pe facebook, pe mess, se uita la mine. sta pe hol, am observat ca imi si imita anumite gesturi, cuvinte. Prietenii ii bat apropouri cand sunt cu el.
Astazi eu am avut o zi urata din cauza unor colegi, fiind suparata seara pe mess i-am spus tot. L-am intrebat daca lui ii place sa ma tina asa? Deoarece de multe ori l-am intrebat ce facem? Ma place sau nu? Si nu mi-a raspuns. I-am spus toate pb care le-am avut azi, a stat cu mine pana pe la vreo 11 si ceva cand el la 10 si ceva iesea de pe mess. Curios e ca dupa mesajul mai lung pe care i l-am dat in seara asta a raspuns. Cand am plecat l-am auzit spunandu-mi "aia". crezand ca se refera la mine i-am spus si asta pe messenger. A zis ca vorbea despre altcineva si a ras cand a aflat ca eu credeam ca e despre mine. I-am zis sa-mi zica o data ce vrea si mi-a zis ca pana la vara cand are examenele vrea sa nu se mai certe cu nimeni sa numai fie cu nimeni sa-si vada de treaba. Si mi-a luat apararea in pb pe care le aveam.
Eu nu stiu ce sa fac, i-am zis ca dupa tot ce s-a intamplat eu vroiam sa-i spun lui si a zis ca da asa este.
Il vreau pe el, am nevoie de el. N-am inteles daca la vara voi fi eu sau altcineva.
Un sfat va rog.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! te rog să nu te superi pe mine, dar tu nu vezi peste ce băiat bun ai dat? E clar că te place și la vară vei fi tu, dar e un bărbat adevărat care știe ce priorități are și se ocupă de ele pe rând. Acum prioritatea nr. 1 sunt examenele. Dacă îți place și ții la el, așteaptă și tu până la vară și lasă-l să învețe liniștit. Și tu vei avea examene la anul și ai să vezi ce mult contează liniștea sufletească.
Vă invit pe http://lecturirecenzate.ro/și pe http://povesti-si-povestiri.blogspot.com/ Vă vor ajuta!

| Stepa91 a răspuns:

Parerea mea este sa nu il mai bagi in seama cateva zile, sa vezi cum te va cauta el pe tine, nu tu pe el big grin