| Badboi a întrebat:

Salut, am făcut sex cu iubita mea, neprotejat și deși sunt destul de sigur ca nu am ejaculat in ea, a doua zi am decis sa ia escapelle, iar după pastilă, la câteva zeci de minute am mai făcut-o o data.
Îmi puteți spune va rog la ce sa ne așteptăm, cei ce au folosit-o?
am comunicat cu farmacistul dar nu m-am simțit suficient de ok sa ii pun toate întrebările ce îmi inunda creierul.
Din ce am înțeles de la el, cazul unei sarcini este deloc probabil.
Și as vrea sa știu la ce sa se aștepte iubita mea în legătură cu menstruația ei, având în vedere ca ei ii venea pe 10.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Greseala foarte mare ati facut, luand o bomba hormonala cu atat de multe efecte negative, care ii va modifica ciclul menstrual si dumnzeu stie cate prin corp, pe urmatoarele 6-12 luni, cand ciclul NU mai vine regulat, pot apare sangerari inexplicabile, noduli mamari, chisturi pe ovare, fibroame uterine, tumori, ingrasare sau slabire samd.

Din acest moment, fiindca pastila aia se poate lua 1 singura data in viata femeii, sexul se poate face numai cu prezervativ fiindca ii distruge sanatatea.

PS Uita de menstruatie ca acum nimeni nu-ti mai poate spune cand va veni, fiindca de acum efectele negative au inceput deja sa faca ravagii in corpul ei.

| Badboi explică (pentru Violleta2022):

Și ce alta varianta aveam după ce actul a fost consumat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Badboi):

Acum este prea tarziu... dar puteti invata pentru viitor, sa nu mai repetati niciodata greseala facuta.

| Badboi explică (pentru Violleta2022):

Asta v-om face.
I'm afara de tot ce am spus mai sus, are stări de vomă, e o reacție adversa care ar trebui sa ne îngrijoreze?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Badboi):

Da, este posibil ca corpul ei sa fie alergic la pastila de a doua zi!
Bineinteles ca trebuie sa va ingrijoreze si daca situatia se complica, sa o duci urgent la spital si sa spui doctorului ce a luat.
sanatate multa!

| Miruna333 a răspuns:

In afara de sarcina, la boli cu transmitere sexuala nu va ganditi?

| Catalin77945 a răspuns:

E normal dupa ce a luat pastila aia numai regulat nu o sa mai vina, oricum dand la o parte efectele negative posibile care ar putea aparea, ar trebui sa fie ok

| Suki111 a răspuns:

Probabil ca ii întârzie, poate fi un efect de la pastila. De ce nu face un test sa fiți siguri?