| Aaanoniiim a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea chiar in ziua ovulatiei... Am folosit prezervativ tot timpul. Ea are ciclu neregulat si i-a venit la timp (si-a calculat); in primele 2 zile i-a curs mult sange, in a 3-a mai putin iar in a 4-a zi foarte foarte putin. Menstruatia ii tine in general cam 4-5 zile. Mentionez ca nu a avut niciun fel de durere in tot acest timp. Este posibil sa fie insarcinata? Suntem putin nelinistiti...

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce mai exista prezervativele daca unul ca tine crede ca o femeie poate ramane insarcinata chiar daca partenerul l-a folosit? Ce stupiditate!

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care totul a decurs exact asa cum este descris in mod sigur NU se poate produce o sarcina si nici sa se intampla ceva rau si/sau neprevazut. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Chiar daca actul sexual a fost in prima zi a ovulatiei si voi ati folosit prezervativ nu este pericol ca prietena ta sa ramana gravida. Deci stati linistiti, nu a ramas gravida!

| Alicezzz a răspuns:

Nu are legatura ciclul ca i-a venit mult sau putin din ce spui tu este un ciclu normal. Nu inteleg cum este neregulat dar i-a venit la timp?!
Oricum atata timp cat contactul sexual a fost protejat nu exista nici un fel de risc sa ramana insarcina asa ca nu vad de ce sa fiti nelinistiti! Bafta

| Aaanoniiim explică (pentru Alicezzz):

Am vrut sa spun ca si-a calculat cand trebuia sa ii vina. El fiind neregulat a venit in ziua urmatoare. Ceea ce am inteles ca e normal

| Bernardus a răspuns:

Nu, daca prezervativul nu s-a rupt si i-a venit menstruatia, nu e gravida

| BabyPandy a răspuns:

Nu, menstruatia nu mai vine daca esti insarcinata, deloc.

| Aaanoniiim explică:

A facut astazi de dimineata un test de sarcina care a iesit negativ.