| Klau55 a întrebat:

Salut..am inceput sa vorbesc cu o fata, cu care am fost coleg in liceu.ea are 20, iar eu 22..in liceu mi-a placut mult, dar ei nu prea ii pasa, acum nu prea mai vad nimic la ea, dimpotriva ei a inceput sa ii placa mult de mine..nu e foarte frumoasa, e draguta si are un caracter super..nu stiu ce sa fac, nu as vrea sa imi bat joc de ea, dar ma gandesc ca poate totusi, revin la sentimentele din liceu, si o plac mai mult.voi ce sfat imi dati?

2 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Daca nu te simti atras de ea eu zic sa nu o amagesti aiurea!

| rikkimady16 a răspuns:

Ar trebui sa fi sincer cu ea. avand 22 de ani da dovada de maturitate si incearca sa discuti cu ea si sa ii explici situatia ta actuala.
poate daca o sa continui sa vorbesti cu ea atunci o sa ajungi sa o cunosti din ce in cce mai bine si cine stie, poate chiar o sa revii la vechile sentimente pentru ea. Insa daca si dupa ce vorbesti cu ea vezi ca tot nu simti nimic si ea inca te place atunci ar trebui sa fi sincer cu ea si sa ii spui ca nu simti nimic pentru ea si ca vrei sa fiti prieteni buni si nimic mai mult. cum ai spus si tu, nu ar fi frumos sa iti bati joc de sentimentele cuiva.
Bafta!:*